Kamera on-line

Uczniowie Żeglugi będą mieć wielofunkcyjne i nowoczesne boisko sportowe

Ławki, zieleń, pergola z miejscem do wypoczynku, a co najważniejsze wielofunkcyjne boisko dla uczniów. Takie zmiany zachodzą właśnie w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. W ramach projektu zaplanowano tam także drugie boisko do siatkówki, co umożliwi jednoczesne korzystanie z obiektu przez dwie klasy. Uczniowie będą mogli grać w piłkę ręczną, koszykówkę, tenisa ziemnego oraz w piłkę nożną.

Stawiamy na aktywność sportową, już teraz organizujemy wiele zawodów, a sam obiekt będzie nowoczesny i dobrze wyposażony dla młodzieży, tak, by jak najlepiej mogła się rozwijać – podkreśla Paweł Masełko, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Wielofunkcyjne boisko sprawi, że w tym miejscu będą mogły się odbywać przeróżne zawody sportowe, a ich uczestników zobaczymy z zadaszonych trybun.

Koszt budowy to ponad 1 mln zł, pieniądze powiat zdobył z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Ten kto miał okazję przechodzić obok kozielskiej Żeglugi przekonał się, że przed szkołą zrobiło się ostatnio przyjemnie zielono. To efekt nowych nasadzeń, które od kilku dni cieszą oko przechodniów (na zdjęciach poniżej).

AL

Foto: dyrektor Agnieszka Kossakowska, kierownik wydz. oświaty Aurelia Stępień, wicestarosta Józef Gisman, starosta Paweł Masełko

bisko żegluga1.jpeg

boisko żegluga2.jpeg

boisko żegluga3.jpeg

boisko żegluga4.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera