Kamera on-line

Wizyta partnerska w powiecie raciborskim. Długoletnia współpraca procentuje

Od 16 lat nasz powiat jest partnerem zaprzyjaźnionego powiatu raciborskiego. Przez ten czas udało się wypracować wiele dobrych rozwiązań, które wzmocniły obydwa samorządy. Członkowie zarządu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego i powiatu raciborskiego spotkali się ponownie, by omówić najważniejsze problemy, ale również wymienić doświadczenia i sposoby zarządzania chociażby w materii opieki zdrowotnej czy infrastruktury drogowej, albo oświaty.

Podczas spotkania zostały poruszone tematy m.in. związane z realizacją wspólnych inicjatyw w zakresie turystyki proekologicznej, rozwoju gospodarczego, edukacji i promocji szkolnictwa zawodowego. Dyskutowano również o sytuacji finansowej powiatów i ich jednostek podległych bo jak wiadomo wysokość finansów oraz ich odpowiednie zarządzanie ma ogromny wpływ na ilość realizowanych inwestycji.

Starosta Paweł Masełko przedstawił sytuację dotyczącą problemu dostępności mieszkańców powiatu do służby zdrowia w czasie pandemii, kiedy to Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu podobnie jak ten w Raciborzu, został wyłączony ze swojej działalności statutowej. Podkreślił, że aktualnie szpital działa w normalnym trybie jednak w dalszym ciągu trzeba być przygotowanym na wzrost zachorowań i kolejną falę epidemii.

- Mamy nadzieję, że najgorsze za nami. Teraz raciborska lecznica działa prężnie i dzięki nowo pozyskanej kadrze lekarskiej poszerza swój wachlarz usług działając jednocześnie na najwyższym poziomie - zaznaczył  z kolei starosta raciborski Grzegorz Swoboda.

Oprac. al

img_2092.jpeg

×

Zapisz się do newslettera