Kamera on-line

Udany start GTV BUS. Sprawdziliśmy, jak jeździ się naszym pasażerom

Pod koniec sierpnia starostwo powiatowe podpisało trzyletnią umowę z firmą GTV BUS. Transport zbiorowy to jedno z wielu zadań samorządu. Przede wszystkim chodzi o zapewnienie dojazdu uczniów do szkół, ale również starszym mieszkańcom do ośrodków zdrowia czy zakładów pracy. Wszystkie szkoły średnie znajdują się w Kędzierzynie-Koźlu, sam powiat jest rozległy, więc i opracowanie siatki połączeń nie należy do zadań łatwych.

W autobusie rozmawialiśmy z uczennicami Zespołu Szkół nr 1 z Koźla. Starosta Paweł Masełko pytał pasażerów jak im się jeździ, czy nie ma problemu z zakupem biletów i czy autobusy jeżdżą zgodnie z planem.

Busy pojawiają się na czas, nie ma problemu z zakupem biletów, czasem gdzieś mogłoby ich być więcej, bo chętnych jest wielu, mimo to jesteśmy zadowolone z transportu – mówiły staroście uczennice ZS nr 1, które akurat spotkaliśmy w drodze do domu.

Zachęcamy do korzystania z zielonych autobusów. Powiat stale dopasowuje kursy do potrzeb i analizuje siatkę połączeń. Umowa z przewoźnikiem została podpisana do 2024 roku, co oznacza stabilność w kursowaniu autobusów przez najbliższe lata. Cennik pozostaje bez zmian. Firma GTV BUS przez dwa lata postawiła na ciągły rozwój, to nie tylko nowe, widoczne już na naszych drogach autobusy, ale również liczne udogodnienia dla pasażerów. Przewoźnik jako pierwszy wprowadził u nas busy na telefon, wciąż udoskonalał we współpracy ze starostwem siatkę połączeń. Firma przejęła też dworzec autobusowy w Koźlu i rozbudowuje swoją bazę.

AL

gtv1.jpeg

gtv2.jpeg

gtv3.jpeg

gtv4.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera