Kamera on-line

Samorząd i medycy razem na rzecz promocji szczepień

Szczepienia przeciw COVID-19 były głównym tematem spotkania starosty powiatu z dyrekcją szpitala i lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej. Odbyło się ono w kędzierzyńskim starostwie powiatowym.

Potrzebne jest wspólne wzmocnienie działań zachęcających do szczepień, również młodych ludzi, bo to oni - według specjalistów - mają być szczególnie narażeni na zachorowania podczas jesiennej fali infekcji. Już teraz do szpitali trafiają głównie osoby młode i niezaszczepione, dlatego w sierpniu powiat wspólnie z dyrektorami szkół podjął decyzję o konieczności szczepień chętnych  w szkołach ponadpodstawowych.

- Dyrektorzy weryfikują obecnie jaka jest grupa chętnych do szczepień. Jeśli będzie to na tyle liczna grupa, to będziemy szczepić w szkołach, a jeśli będą to jednak mniejsze grupy wówczas szczepienia odbywać się będą w naszych punktach szczepień w Kędzierzynie i w Koźlu – mówi starosta Paweł Masełko.

Starostwo dużo wcześniej ruszyło z kampanią informacyjną zachęcającą do szczepień. Spoty radiowe, plakaty i materiały wideo emitowane były w mediach lokalnych i regionalnych. Kampania będzie kontynuowana, dodatkowo szpital jeszcze przed wakacjami rozpoczął akcję szczepień w terenie, placówka zaangażowała się w festyny, imprezy sportowe i inne wydarzenia. Szpital szczepił też chętnych przy kościołach. We wrześniu z kolei w Kędzierzynie-Koźlu planowane są kolejne imprezy plenerowe zachęcające do szczepień mieszkańców miasta i powiatu.

Na antenie Radia Park starosta Paweł Masełko zdradził, w jaki sposób samorząd chciałby poprawić frekwencję w akcji szczepień przeciwko Covid-19 oraz jakie propozycje ma zamiar przedstawić wojewodzie ws. szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu na czas czwartej fali koronawirusa. Była także mowa o planowanych jeszcze w tym roku inwestycjach, organizacji transportu publicznego i nowym roku szkolnym. Rozmowy Dnia można posłuchać TU

AL

spotkanie z poz.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera