Kamera on-line

V Jubileuszowy Bal Karnawałowy Warsztatów Terapii Zajęciowej

28 stycznia (czwartek) w sali bankietowej Hotelu Centralny odbył się V Jubileuszowy Bal Karnawałowy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Przybyłych gości przywitała Przewodnicząca Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Kędzierzynie - Koźlu Ewa Drzazga. Uczestnicy WTZ przedstawili swoje dotychczasowe osiągnięcia i przybliżyli zebranym historię placówki, od chwili jej powstania. Starosta Powiatu - Józef Gisman w gorących słowach podziękował kierownictwu Warsztatów i Zarządowi Stowarzyszenia oraz pogratulował dotychczasowych osiągnięć. Przedstawiciel Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Andrzej Świerczyński wysoko ocenił dotychczasową działalność Warsztatów na rzecz rehabilitacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnością intelektualną.
1.jpeg2.jpeg8.jpeg7.jpeg
3.jpeg4.jpeg5.jpeg6.jpeg
Po oficjalnych wystąpieniach przyszła pora na bal, który rozpoczął się tradycyjnym polonezem. Wspaniała zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.
Warsztaty Terapii Zajęciowej powstały w grudniu 2004 roku przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób  z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Kędzierzynie - Koźlu. Siedziba Warsztatów mieści sie w Kędzierzynie - Koźlu przy ul. Skarbowej 4, w dawnym internacie Zespołu Szkół nr 1. W sześciu pracowniach poddawane terapii są osoby o różnym stopniu niepełnosprawności intelektualnej. Oprócz terapii zajęciowej uczestnicy Warsztatów poddawani są rehabilitacji ruchowej, biorą udział na zajęciach interpersonalnych i indywidualnych.
W trakcie zajęć praktycznych uczą sie radzenia w kontaktach z innymi ludźmi, w urzędach czy sklepach. Nabyte umiejętności pozwalają niektórym z nich na podjęcie pracy. Warsztaty po raz pierwszy w tym roku wydały swój biuletyn, którego skład i druk przygotowali sami uczestnicy. Obecnie do placówki uczęszczają 33 osoby z terenu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.
×

Zapisz się do newslettera