Kamera on-line

SZPIK – tu młody człowiek poczuje się pewniej i zaplanuje swoją karierę

W Kędzierzynie-Koźlu otwarto pierwszy Szkolny Punkt Informacji i Kariery. Powstał dzięki współpracy Zespołu Szkół nr 1 oraz samorządu powiatowego z firmą Multiserwis, a także Regionalnym Zespołem Placówek Wsparcia i Edukacji w Opolu. Dzięki niemu, poprzez bezpośredni kontakt z pracodawcami, nasi uczniowie będą mogli poczuć się nie tylko pewniej, ale również zdobyć wiedzę wprost od fachowców, przy tym nabywając umiejętności interpersonalne.

- Bardzo się cieszę się, że szkoła współpracuje z firmą Multiserwis z Krapkowic, dzięki której uczniowie mogą odbywać staże, praktyki w prawdziwych miejscach pracy. Łączą teorię z praktyczną nauką zawodu, zdobywają cenne doświadczenie, które potem pozwala im na wybór dobrego miejsca pracy. Otwarcie punktu jest najlepszym przykładem na to, jak dobrze rozwija się ta współpraca – mówi wicemarszałek województwa Zuzanna Donath-Kasiura.  

- W całym kraju mamy problemy, aby zachęcić młodych ludzi do nauki zawodów rzemieślniczych, bo młodzież najczęściej planuje swoją naukę w technikach, licach, a potem na studiach. Dlatego tak cenne są tego typu inicjatywy, łączymy tu przemysł z edukacją. Jestem przekonany, że ten punkt to świetna inwestycja w młodych ludzi, by umiejętnie pomóc im w planach zawodowych – zaznacza starosta powiatu Paweł Masełko, który wziął udział w uroczystym otwarciu punktu obok wicestarosty Józefa Gismana.

- Prowadzimy tu m.in. program małego menedżera, dzięki niemu uczniowie mogą liczyć na to, że zapoczątkujemy im ścieżkę kariery, damy krótką mówiąc możliwość rozwoju w naszej firmie, ukierunkujemy, podpowiemy, w jakim fachu powinni rozwijać się dalej, by stawać się coraz lepszymi – powiedział prezes firmy Multiserwis Michał Lewicki, który jest absolwentem Zespołu Szkół nr 1.

W punkcie będą się odbywały spotkania z doradcami zawodowymi oraz testy sprawdzające predyspozycje. To znakomite połączenie rynku pracy z tym, co powinna robić współczesna szkoła, czyli nie tylko kształcić, ale również pomagać w znalezieniu zatrudnienia. Punkt powstał z pieniędzy firmy Multiserwis.

al

szpik1.jpeg

szpik2.jpeg

szpik3.jpeg

szpik4.jpeg

szpik5.jpeg

szpik6.jpeg

×

Zapisz się do newslettera