Kamera on-line

Szpital rozpoczyna nowy program lekowy

Od października nasz szpital będzie jednym z dwóch ośrodków na Opolszczyźnie leczącym cukrzycowy obrzęk plamki. Placówka wdroży nowy program lekowy dla pacjentów, który uruchamia w kraju Ministerstwo Zdrowia.
 
Krajowy konsultant ds. okulistyki prof. Marek Rękas do realizacji programu rekomendował w Polsce wyspecjalizowane jednostki, które mają najlepsze zaplecze techniczne, kadrowe i sprzętowe. Szpital powiatowy w ramach programu będzie leczył osoby chorujące na cukrzycę, aktywne zawodowo, nierzadko pacjentów w wieku do 40 lat. Program lekowy DME będzie realizowany w trybie ambulatoryjnym w poradni okulistycznej.
 
- Cieszy nas to bardzo, że jesteśmy jednym z dwóch szpitali na terenie województwa, co pokazuje poziom i zaufanie do naszej jednostki medycznej w realizacji procedur w zakresie okulistyki. Cały czas rozwijamy procedury skierowane na poprawę jakości życia i zdrowia mieszkańców. Reasumując, pokazuje to, że jesteśmy jednym z głównych ośrodków medycyny specjalistycznej na terenie województwa opolskiego. Mieszkańcy całego regionu znajdą tutaj fachowców w zakresie tego leczenia - mówił starosta Paweł Masełko.
 
- Od 4 października powiat kędzierzyńsko-kozielski, Opolszczyzna będzie posiadać dostęp do nowoczesnego leczenia pacjentów z cukrzycowym obrzękiem plamki (osoby chorujące na cukrzycę, aktywne zawodowo, nierzadko pacjenci w wieku do 40 lat). Program lekowy DME będzie realizowany w trybie ambulatoryjnym w poradni okulistycznej wielospecjalistycznego szpitala w Kędzierzynie-Koźlu - zaznaczył dyrektor SP ZOZ Jarosław Kończyło.
 
- Szpital w Kędzierzynie-Koźlu jest w tej chwili wiodącym ośrodkiem jeśli chodzi o leczenie cukrzycowego obrzęku plamki i tego programu lekowego. Program ten poprawi komfort przebywania i komfort leczenia przede wszystkim w takim zakresie, że nie będzie trzeba wyjeżdżać poza nasz region. Będziemy obserwować jak ten program jest realizowany i z dużym prawdopodobieństwem wartość tego programu będzie rosła w kolejnych miesiącach. Jest to bardzo dobra informacja dla wszystkich mieszkańców województwa opolskiego - mówił Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ. 
 
AL
 
_ADL9608_13068.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera