Kamera on-line

Powiat finalizuje ważne inwestycje drogowe. Samorząd wydał na nie kilka milionów złotych

Zupełnie nowa, dobrze wzmocniona nawierzchnia, chodnik oraz oświetlenie zasilane energią słoneczną i wiatrową – tak wygląda nowa droga, którą można już się poruszać z Gościęcina do Karchowa w gminie Pawłowiczki. Prace są właściwie na finiszu, obecnie trwają jeszcze drobne wykończenia modernizowanego terenu.

Na miejscu był starosta Paweł Masełko, który razem wójtem Pawłowiczek Jerzym Treffonem omawiał zakres przeprowadzonych robót.

- Prace kończą się zgodnie z naszym planem. Czekamy jeszcze na przejście dla pieszych, które usytuowane będzie przy tamtejszej szkole podstawowej. Będzie bezpieczne i dobrze doświetlone instalacją solarną – informuje starosta Paweł Masełko.

Inwestycja warta jest niecałe 900 tys. zł, część pieniędzy starostwo powiatowe pozyskało z rządowego programu zewnętrznego.

Powiat prowadzi jednocześnie inne inwestycje drogowe. Prace trwają na ul. Mostowej w Azotach. To kolejna inwestycja, na którą samorząd pozyskał pieniądze zewnętrzne. Jest warta 1 mln 400 tys. zł.

Modernizacja zakończy się przed wiaduktami kolejowymi, a dodatkowo na skrzyżowaniu przed zespołem szkół wybudowane zostanie przejście dla pieszych z wysepką rozdzielającą, by poprawić bezpieczeństwo. Po obu stronach jezdni pojawi się ścieżka rowerowa.

Kilka dni temu ruszył z kolei remont ulicy Gazowej w Koźlu, gdzie powstaną bezpieczne przejścia dla pieszych. Jedno od strony ulicy Piastowskiej, drugie pomiędzy skrzyżowaniami (dla bezpieczeństwa zostanie wyniesione), trzecie od strony ul. Łukasiewicza. Droga zyska też nową, solidną nawierzchnię.

AL

Na zdjęciach droga z Gościęcina do Karchowa

gościęcin1.jpeg

gościęcin2.jpeg

gościęcin3.jpeg

gościęcin4.jpeg

gościęcin5.jpeg

gościęcin6.jpeg

×

Zapisz się do newslettera