Kamera on-line

Będzie oznaczona strefa zakazu parkowania przy wjeździe na ulicę Piastowską

Pojawi się oznaczona strefa zakazu parkowania przy wyjeździe z ulicy Niemcewicza na ul. Piastowską w Koźlu. Komisja zajmująca się analizą organizacji ruchu wkrótce zleci tam wprowadzenie ograniczenia. Będzie ono miało kolosalny wpływ na widoczność pojazdów nadjeżdżających z lewej strony. Auta zaparkowane na ulicy wzdłuż bloku na Piastowskiej 87 mocno ograniczają widoczność kierowcom.

W Starostwie Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się dziś spotkanie członków komisji ze starostą Pawłem Masełkiem oraz radnymi miejskimi – Adamem Oczosiem i Andrzejem Kopackim. W skład komisji wchodzą specjaliści od ruchu drogowego, przedstawiciele policji, straży miejskiej oraz urzędu miasta i starostwa.

- Cieszę się, że w naszym spotkaniu wzięli udział radni miejscy, wspólnie ustaliliśmy priorytety, mówiliśmy także o tym, na co zwrócić szczególną uwagę podczas analiz organizacji ruchu. To było sprawne i merytoryczne spotkanie – podkreślił starosta Paweł Masełko.   

- Komisja wyszła naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, co mnie bardzo cieszy, rozwiązanie znacząco poprawi widoczność przy wjeździe na ulicę Piastowską – zaznaczył Andrzej Kopacki, radny i jeden z wnioskodawców.

Strefa zakazu parkowania na wspomnianym skrzyżowaniu była tylko jednym z tematów jaki poruszono. Sporo uwagi poświecono wypracowaniu jak najlepszych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo, co w takim mieście jak Kędzierzyn-Koźle nie jest sprawą łatwą. Uczestnicy spotkania podkreślali, że wielokrotnie podczas analiz muszą łączyć ze sobą coraz to nowe przepisy ruchu drogowego z ukształtowaniem terenu - głównie wieloletnią zabudową mieszkalną. Nie zawsze więc wszystkie zaproponowane przez mieszkańców rozwiązania są możliwe do zrealizowania.

AL

Pasy4.jpeg

Pasy5.jpeg

Pasy3.jpeg

Pasy1.jpeg

Pasy2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera