Kamera on-line

Koło niewidomych z Kędzierzyna-Koźla działa już 65 lat

Obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski w Kędzierzynie-Koźlu miały szczególny charakter. 65 lat temu powstało bowiem koło osób niewidomych i niedowidzących w Kędzierzynie-Koźlu, które jest dziś jednym z najprężniejszych na Opolszczyźnie.  

Podczas uroczystości jubileuszowej spotkała się z nimi prezydent Sabina Nowosielska oraz starosta Paweł Masełko, którzy przekazali życzenia zdrowia oraz dalszej tak owocnej aktywności.

- Cieszę się, że macie państwo wokół siebie wielu życzliwych ludzi, otwartych na odmienność. Dziękuję za odwagę w podejmowaniu nowych wyzwań i życzę wszystkiego, co najlepsze, realizacji planów i wszelkiej pomyślności – mówił starosta Paweł Masełko.

Samorządowcy dziękowali także instytucjom współpracującym z kołem – Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej oraz Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie. Dyrektor tej ostatniej, Marzena Nikel, odebrała wczoraj oficjalne podziękowania za bardzo dobrą współpracę z członkami kędzierzyńskiego koła.

– Serdecznie dziękuję paniom z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie za dotychczasową, wieloletnią już pomoc, zrozumienie naszych potrzeb, nie ma takiej sprawy, która nie zostałaby z zaangażowaniem rozwiązana w naszym centrum – mówiła  prezes Koła Kędzierzyn-Koźle PZN Łucja Iłowska, która powitała gości wraz z wiceprezesem Jerzym Słowikiem.

Życzenia zdrowia oraz realizacji planów przekazała Agata Morkis, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz władze okręgowe Polskiego Związku Niewidomych, które podkreśliły, że kędzierzyńskie koło funkcjonuje niezwykle prężnie, jest też jednym z najliczniejszych.

Związek Niewidomych w Polsce powstał w 1951 roku, a już cztery lata później powstało koło w Kędzierzynie-Koźlu.

AL

koło1.jpeg

koło2.jpeg

koło3.jpeg

koło4.jpeg

koło5.jpeg

kolo6.jpeg

×

Zapisz się do newslettera