Kamera on-line

Powiat podkręcił inwestycyjne tempo. Do końca roku samorząd sfinalizuje wiele ważnych zadań

Remont Domu Pomocy Społecznej w Sławięcicach, modernizacje kluczowych odcinków dróg, a także planowana rozbudowa szpitala. To najważniejsze tematy poruszone podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, na której radni zapoznali się także z funkcjonowaniem oświaty ponadpodstawowej. Do końca roku starostwo odda do użytku wiele odcinków dróg, w przygotowaniu są kolejne inwestycje.  

- Sporo mówiliśmy o remontach dróg w mieście i powiecie. Chodzi o odcinki Większyce-Łężce (podpisano umowę z wykonawcą na trzeci etap przebudowy w miejscowości Pociękarb w gminie Reńska Wieś), ale też ulicę Gazową w Koźlu, Mostową w Azotach (prace dobiegają końca) oraz kolejny remont w Gościęcinie. W sprawie szpitala czekamy na drugie rozdanie rządowych środków z Polskiego Ładu, z którego już teraz pozyskaliśmy 4 mln zł na termomodernizację budynku głównego Domu Pomocy Społecznej, gdzie zamontujemy instalację fotowoltaiczną, to pozwoli nam na znaczne oszczędności w przyszłości – informuje Paweł Masełko, starosta kędzierzyńsko-kozielski.

Podczas sesji rozmawiano też o przygotowaniach do zimowego utrzymania dróg w powiecie i analizowano transport zbiorowy. Powiat podpisuje porozumienie z trzema gminami – Bierawą, Polską Cerekwią i Reńska Wsią, które w ramach dotacji będą zajmowały się utrzymaniem dróg w okresie zimowym na ich terenie. W Pawłowiczkach starostwo wybrało już wykonawcę usług, natomiast w Kędzierzynie-Koźlu urząd miasta ogłosił przetarg na utrzymanie zimowe nawierzchni. W mieście jeden wykonawca będzie utrzymywał drogi powiatowe i miejskie, co usprawni cały proces.  

Na koniec radni przyjęli program współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2022 rok.

AL

ses1.jpeg

ses2.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera