Kamera on-line

Dom Pomocy Społecznej przejdzie duży remont. Samorząd zdobył wielomilionowe dofinansowanie

Dom Pomocy Społecznej w Sławięcicach czeka kompleksowa modernizacja. Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu postarało się o ponad 4 mln zł dofinansowania z rządowego programu. W sumie inwestycja pochłonie 4 mln 600 tys. zł. Dzięki niej sławięcicka placówka zmieni się od fundamentów pod dach.

15 października powiat podpisał umowę z wykonawcą na niezbędną dokumentację, wraz z nią budynek przejdzie energetyczny audyt. Zakres przewidywanych robót jest bardzo szeroki.

- Mowa o dociepleniach ścian zewnętrznych całego budynku, wymianie centralnego ogrzewania, instalacji elektrycznej i kanalizacyjnej. Pojawi się fotowoltaika, co pozwoli na znaczne oszczędności. Planowana jest również termoizolacja dachu, wymiana okien i drzwi, izolacja ścian piwnicznych i fundamentowych – wylicza Paweł Masełko, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Budynek zyska też nową przyjemną elewację. Zadanie pochłonie 4 mln 600 tys. zł, z tego 10 proc. stanowić będzie wkładu samorządu powiatowego, reszta to środki z Polskiego Ładu.

Dom Pomocy Społecznej w Sławięcicach sprawuje opiekę nad osobami niepełnosprawnymi. Mieszka tam obecnie 70 dorosłych podopiecznych.  

AL

DPS.jpeg

×

Zapisz się do newslettera