Kamera on-line

Młodzieżowy Wieczór Kolędowy w Sławięcicach.

2 stycznia 2010 r. w Zespole Szkół Nr 3 im. Mikołaja Reja Kędzierzynie – Koźlu odbył się Młodzieżowy Wieczór Kolędowy. Organizatorami wieczoru byli ks. Adrian Bombelek oraz nauczyciele z Zespołu Szkół Nr 3.

Na wspólne kolędowanie przybyła młodzież ze wszystkich parafii  Kędzierzyna – Koźla, a także młodzież z parafii w Bierawie, Starym Koźlu, Ujeździe  oraz młodzież  uczącą się w Zespole Szkół Nr 3. Ku miłemu zaskoczeniu organizatorów na kolędowaniu pojawili się również dorośli, którzy chcieli wraz ze swoimi dziećmi pośpiewać kolędy i miło spędzić piątkowy wieczór.
W czasie spotkania wystąpił zespół „Bele co” z Ujazdu, schola z parafii św. Piusa X i św. Marii Goretti z Blachowni, orkiestra i chór Państwowej Szkoły Muzycznej Nr 2 w Kędzierzynie – Koźlu, zespół „Siódma Trąba Baranka” ze Sławięcic, a także zespół wokalny działający przy Zespole Szkół Nr 3 w Sławięcicach. Atrakcją wieczoru okazało się przedstawienie „Opowieść wigilijna” przygotowane przez ks. Piotra Janaszczyka i młodzież parafii św. Katarzyny w Sławięcicach.
Okazało się, że wspólne śpiewanie kolęd, które w środowisku ludzi młodych jest niepopularne, a nawet wstydliwe, a w większości domów niepraktykowane, sprawiło wszystkim wiele radości.

Jolanta Hyla, nauczyciel w Zespole Szkół Nr 3 w Kędzierzynie - Koźlu
 
1.jpeg
×

Zapisz się do newslettera