Kamera on-line

Dwie opolskie nagrody edukacyjne powędrowały do naszego powiatu

W Opolu wręczono regionalne nagrody i stypendia edukacyjne. 60 najlepszych uczniów otrzymało nagrody Prymus Opolszczyzny. W tym gronie jako jedyny spośród szkół średnich z naszego powiatu znalazł się Karol Wilk, absolwent klasy o profilu technik mechatronik Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach.
 
Nagrodę za szczególne osiągnięcia w upowszechnianiu i rozwoju edukacji otrzymał dr Ireneusz Wiśniewski, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Kędzierzynie-Koźlu, również jako jedyny przedstawiciel samorządu powiatowego z Kędzierzyna-Koźla. 
 
Nagrodę za najlepszą pracę naukową i tytuł Professora Opoliensis otrzymał profesor Uniwersytetu Opolskiego dr hab. Wiesław Szwast z Instytutu Informatyki. Wyróżnienia trafiły do prof. Ingi Lewandowskiej z Wydziału Jazzu PWSZ w Nysie oraz dra Sebastiana Rutkowskiego z Katedry Fizjoterapii Klinicznej Politechniki Opolskiej.
 
Wicemarszałek województwa Zuzanna Donath-Kasiura podkreśliła, że Regionalne Święto Edukacji to święto wyjątkowych ludzi. – Ci ludzie wierzą w to, że nauka jest piękna - mówiła.
 
Gratulujemy!
 
al
 
na1.jpeg
 
na2.jpeg
 
na3.jpeg
×

Zapisz się do newslettera