Kamera on-line

281 osób z naszego powiatu zdobyło nowe umiejętności

21 grudnia w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego na os. Azotów w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się oficjalne zakończenie projektu pn. „Absolwenci z Kędzierzyna-Koźla – Najlepsi z Najlepszych”. W poniedziałek wręczono też kilkanaście certyfikatów świadczących o ukończeniu kursów, dzięki którym przeszkolono 281 osób z terenu całego powiatu. - Młodzież zdobywała nowe umiejętności uczestnicząc w kursach prawa jazdy, florystyki, czy np. kursach dla spawaczy – wyjaśnił Tadeusz Urbańczyk, dyrektor CKPiU.

– Gratuluję powiatowi wspaniałego pomysłu na projekt, dzięki niemu uczniowie waszego powiatu stali się bardziej atrakcyjni dla pracodawców  – mówił z kolei wicekurator oświaty Rafał Rippel.  
- Naszym obowiązkiem jest wspieranie tego typu inicjatyw. Chcemy, aby nasi uczniowie nie wyjeżdżali za granicę i mieli tu, na miejscu, jak najlepsze kwalifikacje – podkreśliła przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Wróbel.
W ramach projektu kurs spawania ukończył Grzegorz Wieloch. – Z wykształcenia jestem elektromechanikiem ale na dzisiejszym zmieniającym się rynku pracy trzeba zdobywać nowe kwalifikacje, dlatego na dodatkowe zajęcia zapisałem się bez wahania – wspomina.
Łukasz Kronhof szansę na pracę widzi w gospodarstwie rolnym, pewności czy ją dostanie nie ma, stąd pomysł, aby zapisać się na kurs obsługi wózków widłowych. – To ułatwi mi znalezienie pracy – zaznacza. 
Z anonimowych ankiet przeprowadzonych wśród uczniów, żaden z nich nie ocenił kursów negatywnie. Pracodawcy wypowiedzieli się o nich bardzo pozytywnie widząc potrzebę ich kontynuacji.  
Na realizację projektu 436 tys. zł pozyskano z unii, resztę 63,700 zł dołożył powiat.
AL
2.jpeg
1.jpeg
 
×

Zapisz się do newslettera