Kamera on-line

10 lat temu morsy z Dębowej pokonały setki kilometrów płynąc do Szczecina

To była niezwykła przygoda! 10 lat temu morsy z Dębowej pokonały w wodzie 741 km, płynąc z Ostrawy do Szczecina. Po dekadzie spotkali się ponownie razem! Zdjęcia z jubileuszowego spotkania poniżej. Zamieszczamy też fotografie archiwalne z wielkiego powitania morsów na Wałach Chrobrego w Szczecinie, którzy po 17 dniach zawitali do portu.

W spotkaniu z morsami wziął udział starosta Paweł Masełko, który przekazał im nie tylko gratulacje, ale życzył również kolejnych odważnych wyzwań i mnóstwa energii, której naszym morsom nie brakuje.

10 lat temu nie mogło zabraknąć także poparcia tego przedsięwzięcia ze strony władz powiatowych. Na wniosek radnych Zarząd zainicjował przygotowanie formalne użyczenia jednostki pływającej dla WOPR zabezpieczającej logistycznie przedsięwzięcie Morsów Dębowa. Stało się to doskonałą okazją do promowania naszej szkoły oraz inicjatywy Rady Powiatu w sprawie przywrócenia żeglowności Odrze.

Od Koźla spływowi Morsów Dębowa towarzyszył statek Major Sucharski. Statek pełnił nie tylko rolę pływającego hotelu, w wyprawie jako załoga uczestniczyli również nauczyciele Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, którzy pod okiem doświadczonego kapitana, zdobywali dodatkową wiedzę i doświadczenie. Po 30 latach po raz pierwszy statek Major Sucharski przycumował w porcie Szczecin.

al

morsy1.jpeg

morsy2.jpeg

morsy 6.jpeg

morsy 7.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera