Kamera on-line

Nowe drogi, bezpieczne przejścia dla pieszych, chodniki. Powiat w grudniu sfinalizuje wiele ważnych inwestycji

Jeszcze przed świętami powiat odda do użytku ulicę Gazową w Koźlu, gdzie pojawi się nie tylko nowa nawierzchnia, ale przebudowane zostaną także trzy przejścia dla pieszych. Bezpieczne, widoczne i dobrze oświetlone przejścia dla pieszych powstają także w innych miejscach w Kędzierzynie-Koźlu.

- Jedno z nich budowane jest teraz na ul. 1 Maja – informuje Paweł Masełko, starosta kędzierzyńsko-kozielski, który na ul. Gazowej był z wiceprezydentem Arturem Maruszczakiem. Inwestycja na Gazowej pochłonie ponad 1 mln zł. Samorząd część pieniędzy na to zadanie zdobył z funduszy rządowych.

Tymczasem zmotoryzowani mogą już poruszać się nowym odcinkiem z Grabówki od przejazdu kolejowego do Bierawy.

- W tym miejscu remont kosztował ponad 200 tys. zł. Pieniądze pochodziły w całości z naszego budżetu – mówi starosta powiatu, który był na miejscu razem z wójtem Bierawy Krzysztofem Ficoniem.

Sporo dzieje się także w gminie Pawłowiczki, gdzie Paweł Masełko omawiał trwające inwestycje z wójtem Jerzym Treffonem oraz przedstawicielami wykonawcy. Gmina na drodze powiatowej w Karchowie buduje kanalizację i odtwarza chodniki.

Z kolei w miejscowości Gościęcin za ponad 1 mln zł (budżet powiatu) starostwo powiatowe przebudowuje drogę wraz z chodnikami. Tu podobnie jak w przypadku ul. Gazowej w Koźlu cała inwestycja powinna zakończyć się jeszcze przed świętami.

al

Drog1.jpeg

drog2.jpeg

drog3.jpeg

drog4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera