Kamera on-line

Na drogi powiatu wyruszy bardzo nowoczesny ambulans. Został sfinansowany z pieniędzy unijnych

Jeden z najnowocześniejszych w regionie ambulansów medycznych właśnie dołączył do zespołu ratownictwa w naszym powiecie. Kosztował ponad pół mln zł. Został sfinansowany w zdecydowanej większości ze środków unijnych oraz SP ZOZ. Jest nowocześnie wyposażony we wszystkie niezbędne, jak również ponadstandardowe urządzenia do natychmiastowego ratowania życia, które są warte ponad 200 tys. zł, co oznacza, że to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie zespołów na Opolszczyźnie. Jak mówił dyrektor szpitala Jarosław Kończyło, zastąpi od 10 grudnia wysłużony już pojazd.  

- Zainwestowaliśmy do tej pory ponad 16 mln zł w szpital powiatowy w Kędzierzynie-Koźlu, to kwota niebagatelna, pochodzi z funduszy unijnych i stale pracuje dla mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. To pieniądze na walkę z pandemią, najnowszy sprzęt, wyposażenie oddziałów, a teraz także ten nowoczesny zespół – mówił marszałek województwa Andrzej Buła.

- Regionalny Program Operacyjny, z którego został sfinansowany zmienia naszą służbę zdrowia od lat. To widać na oddziałach, gdzie możemy skuteczniej diagnozować i leczyć. Nasz szpital jest jedną z wiodących placówek w regionie, w ścisłej czołówce pod względem wyposażenia, a co za tym idzie możliwości diagnostycznych i leczniczych. Chciałbym tu także podziękować za dobrą współpracę na poziomie samorządów, w tym wypadku powiatowego i wojewódzkiego – podkreślił starosta Paweł Masełko.

Radni sejmiku Brygida Kolenda-Łabuś oraz Robert Węgrzyn powiedzieli, że ważne jest, aby szybko reagować i podejmować skuteczne i dobre decyzje ponad podziałami, szczególnie w materii służby zdrowia, która akurat w tym wypadku dotyczy Kędzierzyna-Koźla i powiatu.

Dyrektor Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego Jarosław Kostyła powiedział, że system naczyń połączonych, jaki tworzy ratownictwo medyczne jest bardzo ważny, a nowa karetka uratuje wiele istnień ludzkich. - Ważni są także ludzie, którzy ją obsługują, a posiadacie państwo w Kędzierzynie-Koźlu jedną z najlepszych ekip – mówił Jarosław Kostyła.

Ambulans wyposażony jest m.in. w nowoczesny system automatycznego wspomagania resuscytacji, który znacznie ułatwia pracę ratowników i gwarantuje stabilność nawet długotrwałych zabiegów ratowania życia.

AL

Fotorelacja na Facebooku powiatu.

ambu1.jpeg

ambu2.jpeg

ambu3.jpeg

ambu4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera