Kamera on-line

W Sławięcicach powstał wyjątkowy dom dla osób niepełnosprawnych

Szczególny moment dla osób niepełnosprawnych. W Sławięcicach, przy współpracy z miastem oraz powiatem, powstał wyjątkowy dom. Będą w nim przebywać dorośli niepełnosprawni. Otworzyło go stowarzyszenie Mały Książę z Kędzierzyna-Koźla, które od lat kształci, wychowuje i rehabilituje autystów.

- Dobrzy ludzie mają dar przyciągania innych dobrych ludzi. Bez nich to miejsce by nie powstało. Prezes stowarzyszenia Barbarę Wawrzynowicz znam od lat, jest znakomitym motorem napędowym! Stworzyła kozielskiego "Małego Księcia", szczególne miejsce kształcące i rehabilitujące autystów. Dziękuję jej i całemu zespołowi, który od lat tworzy coś wyjątkowego – mówił starosta Paweł Masełko, który w imieniu samorządu powiatowego symbolicznie otworzył dom wraz z prezydent miasta Sabiną Nowosielską oraz podopiecznymi.

Budynek powstawał 13 miesięcy, jest dobrze wyposażony, a w przyszłości mają w nim znaleźć się również mieszkania.

- Inwestycja kosztowała 2 mln zł, na co złożyły się środki unijne oraz pieniądze pozyskane od sponsorów. Docelowo będzie tu mogło przebywać 25 podopiecznych. Dziękuję za bardzo duże wsparcie zarówno samorządowi miejskiemu, jak i powiatowemu, wspierają nas we wszystkim od lat - mówiła Barbara Wawrzynowicz, prezes stowarzyszenia, która dziękowała wykonawcy, projektantowi oraz wszystkim instytucjom i osobom prywatnym zaangażowanym w budowę.

al

Fotorelacja na Facebooku powiatu.

dom1.jpeg

dom2.jpeg

dom3.jpeg

dom4.jpeg

dom5.jpeg

×

Zapisz się do newslettera