Kamera on-line

Jest bezpiecznie i nowocześnie. Ulica Mostowa oficjalnie oddana do użytku

To kolejny wyremontowany odcinek ważnego szlaku komunikacyjnego w mieście, prowadzącego do licznych firm. Remont drogi w Azotach kosztował prawie 1 mln 400 tys. zł. Połowa kwoty pochodziła z rządowego programu zewnętrznego, o którą postarał się samorząd aplikując o środki i przechodząc pozytywnie weryfikację komisji.

- Wyczekiwana inwestycja w tej części miasta, łącząca duże zakłady pracy. Jeden trakt do centrum został już wykonany, teraz oddajemy kolejny, który uwalnia największy ruch. Droga zrobiona w dobrym standardzie, gdzie chcieliśmy podnieść bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i rowerzystów, ale i zmotoryzowanych poprzez chociażby wysepkę rozdzielającą ruch w niebezpiecznym miejscu tej drogi. Ostatnim etapem będzie fragment pod wiaduktami kolejowymi. Chciałbym podziękować panu wojewodzie za to dofinansowanie – mówił starosta Paweł Masełko.

- Kędzierzyn-Koźle potrzebuje dróg na najwyższym poziomie. Chciałbym pochwalić powiat za wnioski, które składa, są one na wysokim poziomie i nie pozostawiają nam złudzeń, że dana droga powinna być współfinansowana. Chciałoby się powiedzieć tak niewiele, a jednak tak wiele, bo trochę ponad 700 metrów, ale drogi bezpiecznej, takiej po której jedzie się komfortowo. Również sama kwota blisko 1 mln 400 tys. zł jest wielka kwotą jeśli chodzi o całość inwestycji – zaznaczył wojewoda Sławomir Kłosowski.

- W imieniu radnych chciałam podziękować wojewodzie oraz wszystkim tym, którzy pracowali nad tą inwestycją. Dodam, że w tym miejscu mamy też ważny punkt dla uczniów pobliskiej szkoły – przystanek autobusowy, który pozwoli na wygodniejsze i szybsze skomunikowanie się z innymi częściami miasta – podkreśliła przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Wróbel.

Na Mostowej powstały nowe ścieżki rowerowe po obu stronach jezdni o szerokości 1,5 metra. Jest też wspomniana wyspa rozdzielająca ruch na skrzyżowaniu z ul. Waryńskiego, poprawiająca bezpieczeństwo. Solidnie wzmocniono konstrukcję dwoma warstwami. Pojawiły się nowe latarnie ledowe doświetlające przejścia dla pieszych zasilane zieloną energią oraz hybrydowe doświetlenie przejazdu dla rowerzystów (energia solarnia i wiatrowa). Są również aktywne znaki drogowe dobrze widoczne z daleka w ciemności.

W otwarciu wziął również udział przewodniczący komisji infrastruktury i bezpieczeństwa Rady Powiatu Piotr Jahn oraz przedstawiciel wykonawcy. 

AL

Fotorelacja na Facebooku powiatu.

Mostowa1.jpeg

Mostowa2.jpeg

Mostowa3.jpeg

Mostowa4.jpeg

Mostowa5.jpeg

×

Zapisz się do newslettera