Kamera on-line

Powiat sięgnie po kolejne pieniądze na remonty dróg

W Starostwie Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się spotkanie samorządowców z przedstawicielami Banku Gospodarstwa Krajowego w sprawie kolejnego naboru wniosków z programu „Polski Ład”. Spotkanie, w którym wzięli udział m.in. wójtowie gmin otworzył starosta Paweł Masełko.

- Powiat kędzierzyńsko-kozielski z pierwszej edycji programu otrzymał ponad 4 mln zł na kompleksową termomodernizację Domu Pomocy Społecznej w Sławięcicach. Wkrótce gotowa będzie dokumentacja na to zadanie i ruszymy z wyczekiwanym remontem – mówi starosta Paweł Masełko.

W starostwie rozmawiano o kolejnym naborze z programu, z którego nasz samorząd tym razem aplikować będzie o fundusze na remonty dróg. Starostwo zarządza 250-kilometrami dróg w całym powiecie, wiele z nich udało się wyremontować aplikując o środki zewnętrzne.

W budżecie na 2022 rok zabezpieczono niemal 12 mln zł na inwestycje, w tym kwotę niezbędną na wkład własny do projektów inwestycyjnych. Nie jest to kwota mała biorąc pod uwagę rosnące wciąż zadania nakładane na samorządy i sytuację gospodarczą w kraju.

W 2022 roku powiat zmodernizuje ulicę Piotra Skargi w Kędzierzynie, gdzie przebudowane zostaną dwa przejścia dla pieszych od drogi wojewódzkiej 408 oraz od ulicy Bema, drogę czeka też remont fragmentaryczny nawierzchni.

Nowe przejście dla pieszych pojawi się na drodze Cisek-Bierawa w sąsiedztwie gminnego centrum kultury w Bierawie. Przebudowana zostanie droga Większyce-Łężce. Na ul. Mickiewicza w Bierawie pojawi się nowa ścieżka rowerowa. Przebudowy doczekają się parkingi przy ul. Harcerskiej w Kędzierzynie. Pobocze na drodze w miejscowości Landzmierz zostanie utwardzone. Nową nawierzchnię zyska droga powiatowa w Starej Kuźni. Niebawem oddana zostanie do użytku wyremontowana ulica Gazowa w Koźlu. W Końcówce poprzedniego roku nowe przejście dla pieszych wraz z fragmentarycznym remontem nawierzchni pojawiło się na ul. 1 Maja w Kędzierzynie.

al

Ład1.jpeg

Ład2.jpeg

Ład3.jpeg

Ład4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera