Kamera on-line

Koncert chórzystów otworzył Wielki Tydzień

W Niedzielę Palmową, otwierającą Wielki Tydzień, w kościele p.w. św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu na zaproszenie Starostwa Powiatowego wystąpił Chór Kameralny Akademii Medycznej z Wrocławia. Koncert stanowił słowno-muzyczną całość, którą można było potraktować jako rekolekcje przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi i w tej formie odbył się w naszym powiecie po raz pierwszy. Na krótko przed występem mury świątyni zapełniły się po brzegi, a wspaniały klimat towarzyszący tego typu koncertom dało się wyczuć niemal od początku. Talent chórzystów wielokrotnie nagradzany był brawami. Docenieni zarówno w kraju jak i poza jego granicami.

Wyjazdy na międzynarodowe konkursy chóralne przyniosły im wiele prestiżowych nagród oraz pozwoliły zwiedzić mnóstwo pięknych miejsc, takich jak: Słowacja (Międzynarodowy Festiwal "Akademicka Bańska Bystrzyca" 2001: Srebrne Pasmo), Grecja (Międzynarodowy Konkurs Muzyki Sakralnej w Prevezie 2001: Złoty Medal i Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie utworu prawosławnego), Wielka Brytania, Irlandia (49 Międzynarodowy Festiwal Chórów w Cork 2002), Hiszpania (Międzynarodowy Festiwal Muzyki w Cantonigros 2003), Francja, Węgry (XXVIII Dni Muzyki Lajosa Bardosa w Budapeszcie 2004), Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Rosja (IV Międzynarodowy Konkurs Chórów "Moskwa miastem pokoju" w Moskwie 2005: I miejsce; Międzynarodowy Festiwal Chórów „The Singing World” - Sankt Petersburg 2007: III miejsce i Nagroda Specjalna za najlepiej wykonany utwór rosyjskiego kompozytora), Czechy (XX Międzynarodowy Festiwal Chórów Akademickich w Pardubicach: I miejsce).

Chór Kameralny Akademii Medycznej został założony w październiku 2000 roku przez Agnieszkę Franków – Żelazny, wówczas studentkę Akademii Muzycznej, dziś doktora sztuki, absolwentkę Wydziału Wokalnego oraz Wydziału Edukacji Muzycznej, laureatkę wielu nagród, w tym dla najlepszej studentki Dolnego Śląska (2004) oraz dla najlepszego dyrygenta (2004, 2006, 2006).

 
Sponsorzy: Kopalnia Piasku "Kotlarnia" SA, BL-TRANS Sp. z o.o., TP-elbud SA, Petrochemia Blachownia SA, MZEC Sp. z o.o., Jokey Plastic Sp. z o.o.
 
2.jpeg
4.jpeg
3.jpeg
1.jpeg
5.jpeg
 
 
 
×

Zapisz się do newslettera