Kamera on-line

Ruszyły przygotowania do międzynarodowego spływu pływadeł

Przed nami kolejna edycja pływadeł. Tym razem spływ będzie miał międzynarodowy charakter - załogi popłyną z Czech do Koźla, gdzie na powiatowej przystani „Szkwał” czekać będzie na nich wielki finał, a mieszkańcy zobaczą wielką kawalkadę barwnych jednostek pływających.

To spore organizacyjnie wydarzenie wymaga wielu przygotowań, dlatego na przystani w Koźlu odbyło się pierwsze spotkanie robocze w całości poświęcone finałowi, który zaplanowano na weekend 25-26 czerwca.

Otworzył je Ireneusz Wiśniewski, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego, który powitał uczestników w imieniu swoim oraz starosty Pawła Masełki. Spotkanie poprowadził pomysłodawca spływu Bronisław Piróg.

Wzięli w nim udział przedstawiciele starostwa powiatowego i urzędu miasta w Kędzierzynie-Koźlu, a także starostwa z Raciborza, tamtejszego magistratu oraz gminy Kuźnia Raciborska. Byli też reprezentanci mariny z Gliwic i przedsiębiorcy wspierający spływ. Omawiano szczegóły organizacyjne. Wkrótce poznamy hasło tegorocznego wydarzenia łączącego nadodrzańskie samorządy.  

- Na przestrzeni lat nie mieliśmy żadnych przerw, nawet wówczas, gdy trzeba się było zmagać z powodzią czy pandemią koronawirusa – mówił przed rokiem dziennikarzom Bronisław Piróg.

W 2021 roku w spływie wzięło udział ponad 200 uczestników. Przed nami 23. edycja imprezy.

AL

pły1.jpeg

pły2.jpeg

pły3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera