Wielofunkcyjne boisko, placówka interwencyjna oraz przebudowa laboratorium. Intensywne prace w szkołach i domu dziecka

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu do wiosny sfinalizuje wiele istotnych inwestycji z myślą o młodzieży z powiatu, jak i nakierowanych na pomoc osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji, wymagającej natychmiastowej pomocy. W sumie pochłoną blisko 2 mln zł.

Finału doczeka się budowa wielofunkcyjnego boiska dla uczniów w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Koźlu. Będzie to również nowy, ciekawie zaprojektowany teren zielony z ławkami i miejscem do wypoczynku. W ramach projektu zaplanowano tam także drugie boisko do siatkówki, co umożliwi jednoczesne korzystanie z obiektu przez dwie klasy. Do tej pory nie było takiej możliwości.

- Uczniowie będą mogli grać w piłkę ręczną, koszykówkę, tenisa ziemnego oraz w piłkę nożną. To będzie nowoczesny obiekt z wieloma możliwościami – wylicza Paweł Masełko, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Koszt budowy to ponad 1 mln zł, pieniądze powiat zdobył z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Mówiąc o inwestycjach nie można pominąć trwających właśnie prac w kozielskim domu dziecka, gdzie powstaje placówka o charakterze interwencyjnym. Po zmianach przepisów samorząd stanął przed koniecznością stworzenia od podstaw właściwie drugiego, nowego miejsca dla dzieci, które będą mogły tam trafiać w sytuacjach kryzysowych, z interwencji policyjnych. Po zakończeniu prac samorząd będzie dysponował placówką o charakterze wychowawczym oraz drugim miejscem o profilu interwencyjnym. Do obydwu prowadzić będą oddzielne wejścia, co za tym idzie powiat musiał zadbać o odpowiednie przygotowanie niezbędnej infrastruktury.

Koszt przebudowy to około 300 tys. zł, pieniądze pochodzą w całości z budżetu powiatu.

W Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach starostwo prowadzi przebudowę laboratorium wraz ze schodami wejściowymi, co po wszystkim da wielofunkcyjne sale dydaktyczne dla uczniów zdobywających wiedzę na kierunku chemicznym.

Prace prowadzone są od podstaw. Wymieniane są podłogi, instalacje, trwa generalny remont pomieszczeń – zaznacza starosta Paweł Masełko.

Roboty kosztować będą pół mln zł. Środki pochodzą z rządowego programu. Powiat postarał się o nie spełniając często wyśrubowane kryteria naboru.

Boisko w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej

in1.jpeg