Kamera on-line

Pierwszy na Opolszczyźnie, piąty w kraju

Związek Powiatów Polskich opublikował najnowszy ranking gmin i powiatów za 2021 rok. Powiat kędzierzyńsko-kozielski utrzymał w nim pozycję lidera na Opolszczyźnie, jako najwyżej sklasyfikowanego samorządu powiatowego. Działania samorządu dostrzeżono nie tylko w regionie, ale w całym kraju, gdzie eksperci przyznali mu miejsce w ścisłej ogólnopolskiej czołówce, piątą pozycję w najliczniejszej kategorii do 120 tys. mieszkańców, pierwszą w województwie.

- Ten ranking pokazał, że idziemy w dobrym kierunku, mamy okazję sprawdzić się na tle innych w kraju, cieszy nas to miejsce i to, że nasza całoroczna praca jest dostrzegana nie tylko wojewódzko, ale i krajowo. To napędza nas do dalszej wytężonej pracy i daje więcej siły do podejmowania wyzwań, a tych na szczeblu samorządowym jest coraz więcej – mówi Paweł Masełko, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Rywalizacja prowadzona jest całkowicie bezpłatnie. Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od realizowanych działań – pozyskanych środków z zewnątrz, przeprowadzonych projektów, zakończonych inwestycji. Krótko mówiąc jest to odzwierciedlenie tego, jak pracuje urząd i jednostki mu podległe. To tak ogólnie, ponieważ cały ranking zawiera aż 65 różnych, szczegółowych pozycji.  W ten sposób co roku powstaje oczekiwane zestawienie wyłaniające najbardziej rozwojowe samorządy w kraju.

Wyróżnienia zostaną wręczone podczas gali Związku Powiatów Polskich z udziałem samorządów z całej Polski.

AL

Ranking_powiatow_2021.jpeg

×

Zapisz się do newslettera