Kamera on-line

Urszula Więcek świętuje 40 lat pracy pedagogicznej

Dała się poznać jako świetny menedżer w edukacji, wspaniały pedagog i autor wielu innowacyjnych projektów w branży kształcenia zawodowego. 40 lat pracy pedagogicznej świętuje Urszula Więcek, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 z Kędzierzyna-Koźla.

- Słynna "Budowlanka" jest nie tylko srebrną szkołą i jedną z najlepszych w regionie, ale ma na swoim koncie mnóstwo projektów edukacyjnych wdrażanych z dużymi firmami z całej Opolszczyzny. Bez wątpienia ta szkoła nie byłaby w tym miejscu bez pani wieloletniego zaangażowania i dobrej intuicji – mówił podczas spotkania w starostwie Paweł Masełko, przewodniczący zarządu powiatu, który złożył na jej ręce podziękowania wraz z wicestarostą Józefem Gismanem i Aurelią Stępień, kierownikiem wydziału oświaty.

Od września 2011 roku Urszula Więcek jest dyrektorem Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu, którego obszarem działania jest kształcenie zawodowe. Od 1986 roku pełniła funkcję wicedyrektora szkoły, największej szkoły zawodowej w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. W pracy zawodowej, oprócz zarządzania i kierowania szkołą, wykonuje zadania nauczyciela przedmiotów zawodowych o specjalności gastronomicznej. W związku z reformą kształcenia w zawodach wprowadzoną w 2012 roku, poczyniła szereg kroków, by stworzyć warunki do realizacji nowej podstawy programowej.

Z jej inicjatywy doszło do uczestnictwa w wielu projektach, dzięki którym szkoła wzbogaciła się o liczne pomoce dydaktyczne oraz dodatkowe zajęcia. W 2017 roku podpisała porozumienie o współpracy z firmą Multiserwis, które zaowocowało sukcesem na skalę całego kraju. Wprowadziła z firmą innowację „Mały Menedżer”, w ramach której uczniowie Technikum Budownictwa uzyskali nowy, dodatkowy zawód – Monter izolacji przemysłowych i jednocześnie gwarancję zatrudnienia w firmie Multiserwis na stanowiskach kierowniczych.

al

Urszula Więcek w starostwie.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera