Kamera on-line

Zakończył się projekt „Futbol i gotowanie – polsko-czeskie świętowanie”. Wspólnej zabawie sportowej towarzyszyła znakomita kuchnia

20 i 21 września na kozielskim boisku „Orlik” oraz w murach Zespołu Szkół Nr 1 im. Powstańców Śląskich w Koźlu Powiat Kędzierzyńsko – Kozielski realizował projekt pod nazwą „Futbol i gotowanie – polsko-czeskie świętowanie”.
 
Pod tą nazwą kryją się wspólne rozgrywki polskich i czeskich piłkarek nożnych oraz warsztaty kulinarne uczniów gastronomii kozielskiej „Budowlanki” oraz Zespołu szkół hotelarskich z czeskiej Opavy. Goście z Czech – jako partner Powiatu i szkoły z ulicy Skarbowej – spisywali się bardzo dzielnie: zarówno na boisku, jak i w pracowniach gastronomicznych.
To, co wspólnie przyrządzili polscy i czescy uczniowie, podczas degustacji zadowoliło największych malkontentów. Pod wielkim wrażeniem był Starosta Powiatu Kędzierzyńsko – Kozielskiego Artur Widłak, który żegnając gości z południa nie szczędził im słów uznania. Mając taką młodzież można być spokojnym o przyszłe kadry na rynku pracy.
 
Uznanie należy się także polskim sportsmenkom, a przede wszystkim piłkarkom z I drużyny Zespołu Szkół Nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu prowadzonej przez trenera Henryka Sadowskiego, które wygrały cały turniej. Drugie miejsce zajęła I drużyna z Střední školou hotelnictví a služeb a Vyšší odbornou školou z Opavy. Trzecie miejsce na podium przypadło z kolei II drużynie z „Budowlanki”, a IV II drużynie z Opavy. Dla każdego uczestnika projektu organizatorzy przewidzieli cenne nagrody, a rozgrywający otrzymali pamiątkowe puchary.
Pomimo „sportowej niegościnności” gospodarzy, goście wyjechali z Powiatu Kędzierzyńsko – Kozielskiego z uśmiechem na twarzy.
 
Dzięki dofinansowaniu projektu w ramach Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Pradziad, do którego należy Powiat Kędzierzyńsko – Kozielski młodzi ludzie i ich opiekunowie i nauczyciele zyskali nowych przyjaciół.
 
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i ze środków z budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013.
 
W imieniu Powiatu Kędzierzyńsko – Kozielskiego i czeskiego partnera dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jego realizacji.

Wspólne zdjęcie uczestników projektu.jpeg
Wspólne gotowanie posiłków.jpeg
Starosta Artur Widłak wspólnie z opiekunami młodzieży szkolnej.jpeg
Puchary.jpeg
Narada z trenerem Henrykiem Sadowskim - Budowlanka.jpeg
Narada z trenerem - goście z Opavy.jpeg
Mecz Polska - Czechy.jpeg
Logosy na www..jpeg
×

Zapisz się do newslettera