Kamera on-line

Jeszcze w tym roku ruszy rekrutacja do dużego zakładu na Polu Południowym

Starosta Paweł Masełko i wicestarosta Józef Gisman spotkali się w przedstawicielami firmy Eko-Okna. Producent kupił od miasta działkę na Polu Południowym, gdzie postawi zakład i w pierwszym etapie zatrudni nawet 500 osób. Dla naszego miasta i powiatu to setki nowych miejsc pracy, ale również wyzwania.

- Chcemy tworzyć jak najlepsze warunki dla inwestora, cieszę się, że tak merytorycznie wygląda nasza współpraca – mówił Paweł Masełko. Spotkanie w Powiatowym Urzędzie Pracy dotyczyło m.in. tego, jak sprawnie przeprowadzić rekrutację.

- Chcemy też ściślej współpracować na polu edukacja-biznes. Nasze szkoły będą gotowe do tego, by nawiązać partnerstwa i kształcić przyszłych fachowców z otwartą drogą do nowego zakładu na Polu Południowym – zaznaczył starosta powiatu.

Już teraz szkoły ponadpodstawowe współpracują z wieloma firmami z Opolszczyzny, co gwarantuje uczniom nie tylko atrakcyjne stypendia, ale przede wszystkim konkurencyjne warunki zatrudnienia. Młodzi ludzie zdobywają doświadczenie w specjalistycznych pracowniach, w które zainwestował samorząd powiatowy. Na tej synergii edukacji z biznesem korzystają obie strony, rolą szkół jest nie tylko kształcenie, ale również pomoc uczniom w znalezieniu pracy, w naszym powiecie dzieje się tak jeszcze na etapie kształcenia. Pracodawcy z kolei cenią sobie absolwentów mających fach w ręku, dobrze przygotowanych do zawodu.

Niebawem ruszy modernizacja ważnego odcinka ulicy Spacerowej prowadzącej do Pola Południowego. Powiat przygotowuje dokumentację na przebudowę wspomnianej drogi od wiaduktu do skrzyżowania z ulicą Naftową. Ekipy remontowe obniżą tam jezdnię, by pod wiaduktem mieściły się większe pojazdy i wyremontują nawierzchnię.

Spółka EKO-OKNA S.A. jest wiodącym producentem okien, drzwi, rolet i bram. Firma stała się właścicielem prawie połowy terenów inwestycyjnych wchodzących w skład Pola Południowego. Zainwestuje około 400 milionów złotych i stworzy setki nowych miejsc pracy.

AL

Eko.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera