Kamera on-line

Kolejny sukces młodych aktorów z Zespołu Szkół nr 3

12 teatrów, 13 spektakli walczyło o Grand Prix XXVII Wojewódzkich Spotkań Teatrów Amatorskich „PROSCENIUM 2010” w Nysie. Nagroda trafiła do Koła teatralnego MOKu przy Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Sławięcicach. Poziom całego przeglądu był bardzo wysoki, profesjonalne jury (Jacek Jabrzyk –reżyser, Maciej Półtorak i Michał Majnicz- aktorzy Teatru Polskiego we Wrocławiu) mieli twardy orzech do zgryzienia. Po długich obradach ogłoszono jednogłośny werdykt: scenariusz, kreacje teatralne i reżyseria były najlepsze w spektaklu „Życie itd.”.

- Autorką scenariusza i odtwórczynią głównej roli jest Martyna Razim uczennica klasy maturalnej technikum spedycyjnego ZS nr 3. Oprócz Grand Prix tegorocznego „PROSCENIUM” jury doceniło również grę aktorską. Najlepszą w tej kategorii okazała się Magdalena Duk uczennica klasy IV technikum hotelarskiego doceniona za rolę sąsiadki w „Życiu itd.” – mówi instruktor zajęć teatralnych i nauczyciel w Zespole Szkół nr 3 Agnieszka Wójtowicz.
Bardzo miłym wyróżnieniem było też przyznanie nagrody specjalnej jury Kamilowi Tomaszkowi uczniowi I klasy liceum policyjnego, który wcielił się w postać górnika w drugim spektaklu „Magia teleturnieju”, granym podczas konfrontacji przez grupę.

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg


 

 

 

×

Zapisz się do newslettera