Kamera on-line

Victoria For Ukrainians. Rusza kampania społeczna powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

Poznajcie Viktorię - dziennikarkę z Ukrainy, która trafiła do Kędzierzyna-Koźla. Jest autorką filmów dokumentalnych, prowadziła programy w kijowskiej telewizji. Gdy nad ranem usłyszała wybuchy bomb, spakowała córkę i wyjechała. Znalazła się w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim.

Będzie realizować materiały wideo, opowiadać historie ludzi, którzy do nas trafili, ale będzie też praktycznym przewodnikiem dla Ukraińców, którzy uciekając przez wojną znaleźli się w Kędzierzynie-Koźlu. Zobaczycie ją w różnych częściach miasta i powiatu, wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego, coś o czym jej rodacy koniecznie powinni usłyszeć. Materiały realizowane są w języku ukraińskim, ale są też tłumaczone na język polski.

Pierwsze odcinki wystartowały na powiatowej przystani „Szkwał” w Koźlu, gdzie przebywa kilka rodzin z Ukrainy. Będziecie mogli posłuchać ich dramatycznych historii. Tam mieści się też magazyn dla uchodźców.

Jak sama powiedziała, jej jedyną bronią w obronie ojczyzny było słowo. Opuszczając Ukrainę straciła nawet to. Teraz wraca do zawodu i tego, co potrafi robić najlepiej.

- To tu w województwie opolskim znalazłam schronienie, herb waszego województwa jest bardzo podobny do flagi ukraińskiej, herb waszego powiatu to również żółte i niebieskie barwy, a to jak bardzo bliscy jesteśmy sobie mentalnie i duchowo mogą teraz odczuć tysiące ludzi przyjeżdżających na teren Polski – mówi w pierwszym odcinku.

Materiały wideo znajdziecie wkrótce na Facebooku, wpisując #VictoriaForUkrainians. Realizowane są w ramach kampanii społecznej Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu pod patronatem starosty Pawła Masełki.

AL

Viktoria2.jpeg

Viktoria3.jpeg

Viktoria4.jpeg

Viktoria5.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera