Kamera on-line

Powiat współpracuje z nyską uczelnią

W Nysie podpisano umowę o współpracy pomiędzy I Liceum Ogólnokształcącym w Kędzierzynie-Koźlu a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nysie. Ta umowa to wiele korzyści dla obu stron.  

- Przede wszystkim myślimy tu o naszych licealistach. Mieliśmy okazję zobaczyć, w jak nowoczesnych pracowniach będą mogli kontynuować swoją naukę. Odwiedziliśmy nowe Centrum Symulacji Medycznej, a także pracownie na architekturze, informatyce, kosmetologii oraz na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji – relacjonuje starosta Paweł Masełko, który gościł w Nysie razem z wicestarostą Józefem Gismanem.

Umowę z ramienia I Liceum Ogólnokształcącego podpisała dyrektor Małgorzata Targosz, a ze strony uczelni rektor prof. Przemysław Malinowski.

Szkoła z Kędzierzyna-Koźla będzie współpracowała z nyską uczelnią na różnych płaszczyznach naukowych i studenckich. PWSZ w Nysie reprezentowali podczas rozmów również: Prorektor ds. nauki i rozwoju, prof. Tomasz Drewniak, Prorektor ds. studenckich i dydaktyki prof. Mariusz Kołosowski oraz prof. Marzena Zołoteńka-Synowiec i dr inż. Piotr Bernat odpowiedzialni za współpracę z młodzieżą oraz seniorami.

W Nysie obecni byli także szefowie jednostek z powiatu: dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu - Jarosław Kończyło, kierownik Wydziału Oświaty – Aurelia Stępień , a także dyrektorzy szkół ponadpodstawowych: Katarzyna-Arciszewska Stępień - II Liceum Ogólnokształcące w Kędzierzynie-Koźlu, Ewelina Kowaś – Zespół Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu, Agnieszka Kossakowska – Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu, Adam Kania – Zespół Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu oraz Maria Staliś - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu.

AL

Nysa1.jpeg

Nysa2.jpeg

Nysa4.jpeg

Nysa3.jpeg

Nysa5.jpeg

×

Zapisz się do newslettera