Kamera on-line

Leki i żywność trafią do szpitali oraz domów w Ukrainie. Transport rusza do Żytomierza i Winnicy

Kolejny, spory transport materiałów medycznych oraz żywności wyjedzie z przystani „Szkwał” w Koźlu do Winnicy oraz Żytomierza w Ukrainie. Trafi do szpitali oraz mniejszych gospodarstw domowych, do których obecnie najciężej jest dotrzeć z pomocą. Nie byłby możliwy bez natychmiastowej odpowiedzi przyjaciół i partnerów z Niemiec.

- Pochodzę z Kędzierzyna-Koźla, a kiedy studiowałam medycynę miałam kontakt z uniwersytetem we Lwowie, co usprawniło całe przedsięwzięcie. Obecnie mieszkam w Walldorf, gdzie postanowiłam wybrać się do burmistrza i przekonać go, że powiat kędzierzyńsko-kozielski będzie dobrym miejscem przeładunkowym, do którego powinna trafić pomoc – mówi nam Karolina Gisman-Schäfer, która wraz ze swoim mężem zajęła się organizacją akcji po stronie niemieckiej.  

- Dziękujemy wam za zaangażowanie, wszystkim za pomoc i naprawdę sporo godzin pracy przy organizacji logistycznej. Jako powiat koordynujemy w ostatnich tygodniach wiele akcji humanitarnych, staramy się, by ta pomoc była konkretna i celowa. Nie zapominamy o rodzinach, które są w Kędzierzynie-Koźlu, dlatego część rzeczy została dla nich w naszym magazynie – mówili przedstawiciele władz powiatu – starosta Paweł Masełko i wicestarosta Józef Gisman.

W ostatnich dniach do Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego we Lwowie dotarły materiały medyczne z Kędzierzyna-Koźla. Leki trafiły także oddzielnym transportem ze Lwowa do szpitala w Charkowie.

AL

pomoc1.jpeg

pomoc3.jpeg

pomoc4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera