Kamera on-line

Od 1 kwietnia starostwo powiatowe w pełni otwarte dla mieszkańców

Wydział Komunikacji na placu Wolności 13 nie będzie już umawiał petentów telefonicznie (wizyty zaplanowane dotychczas zostaną zrealizowane), a od 11 kwietnia na wizytę w celu załatwienia sprawy w wydziale będzie można się zarejestrować wyłącznie przez Internet na konkretną godzinę. Tak jest najwygodniej, ale można będzie też przyjść po prostu z ulicy. My jednak polecamy wygodną i co ważne sprawdzoną aplikację, którą znajdziemy TU

Od 11 kwietnia dla osób, które pojawią się bez umawiania w wydziale komunikacji, zostanie uruchomiona opcja pobierania biletu z urządzenia na miejscu w starostwie, wówczas system kolejkowy wskaże ile osób w danym dniu i o danej godzinie jest przed nami.

Również pozostałe wydziały starostwa od 1 kwietnia będą funkcjonowały bez konieczności umawiania się telefonicznego, jednak mimo to polecamy tę formę wcześniejszego kontaktu chociażby ze względu na to, by upewnić się czy mamy skompletowane wszystkie dokumenty.

Wydział komunikacji, jak i całe starostwo zostało w pełni dostosowane do obsługi osób niepełnosprawnych ruchowo, jak i niedowidzących albo niedosłyszących. Na parterze znajdziemy pętlę indukcyjną, która pomaga lepiej słyszeć osobom niedosłyszącym, a osoby korzystające z psa asystującego mają zapewniony dostęp do wszystkich budynków. Urząd posiada też dostęp do tłumacza języka migowego po wcześniejszym zgłoszeniu. Z boku budynku znajduje się winda, która 1 kwietnia zostanie w pełni otwarta dla mieszkańców od zewnętrznej strony.

Co do reżimu sanitarnego i konieczności noszenia maseczek, obowiązują nas decyzje, jakie zapadną w ministerstwie zdrowia, są one wiążące dla wszystkich urzędów w kraju.

Ponadto od 1 kwietnia wszystkie punkty nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego wznawiają udzielanie porad w formie stacjonarnej zgodnie z dotychczasowym harmonogramem.

Formy zapisu na poradę:

- zapisy telefoniczne:

pod nr tel. 77 40 52 750 (poniedziałek 8.00-16.00, wtorek-piątek 7.00-15.00)

- online:

https://np.ms.gov.pl

- mailem:

AL

Starostwo Powiatowe w KK.jpeg

×

Zapisz się do newslettera