Kamera on-line

Mieszkańcy powiatu chwycili za telefony i nagrali filmy! Autorzy najlepszych eko-produkcji otrzymali nagrody pieniężne

Kamera! Akcja – Segregacja – taki był pomysł, a potem to najmłodsi mieszkańcy powiatu chwycili za swoje telefony i rozpoczęli wrzucanie filmików na portalu społecznościowym starostwa. Zachęcali w różny sposób do tego, by segregować odpady. Liczył się pomysł!

W starostwie powiatowym wręczono nagrody pieniężne autorom najlepszych produkcji.

- Naszym celem była promocja działań ekologicznych, zwłaszcza u młodych ludzi, to jakie teraz będą te zachowania, zależy od tego, jak będzie wyglądał świat za kilka, kilkanaście lat. Dziękuję za zainteresowanie, mobilizację najmłodszych i wspaniałą kreatywność – powiedział starosta Paweł Masełko.

- Firma Kapadora wchodzi na rynek kędzierzyński, postawiliśmy tu nowy zakład, dlatego chcieliśmy zorganizować konkurs dla mieszkańców, by promować eko-postawy, ale chcemy też zatrudniać tu pracowników, dlatego cieszę się i dziękuję starostwu za to, że udało się wspólnie przygotować konkurs dla mieszkańców i pokazać tym samym, że zaczynamy swoją działalność, która polega na przetwarzaniu odpadów – mówi Rafał Chybiorz, prezes Kapadory.

Najlepszy film otrzymał nagrodę w wysokości 1000 zł, jego autorem jest Michalina Krupa wraz z rodzicami. – Zobaczyłam post na Facebooku starostwa, pomyślałam, że dlaczego nie, warto, może wygramy i pojedziemy na wycieczkę. I udało się! W domu segregujemy śmieci i chcieliśmy przenieść to na film – mówi nam mama małej Michaliny.

Wyniki: 1 miejsce - Michalina Krupa (1000 zł), 2 miejsce - Wioleta Jankowska (700 zł), 3 miejsce - Katarzyna Szendzielorz (300 zł). Laureaci otrzymali też eko-gadżety od starostwa powiatowego. Sponsorem nagród pieniężnych była Kapadora.

Filmy można zobaczyć pod postem konkursowym na Facebooku powiatu.

Fotorelacja na FB powiatu.

AL

Kapa1.jpeg

Kapa2.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera