Kamera on-line

Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych z Opolszczyzny w Kędzierzynie-Koźlu. Za nami "Chemiczna Głowa"

W Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach młodzi ludzie zmagali się z zadaniami chemicznymi i przekonywali się na własne oczy, że chemia potrafi być piękna i fascynująca.

- Szkoła przez lata wykształciła wielu świetnych chemików z południa Polski. Warto więc wybrać miejsce z tradycjami i znakomitym zapleczem do nauki, dlatego bardzo się cieszę, że w tym roku zjawiło się tyle drużyn – podkreślił na samym początku dyrektor Adam Kania, który powitał gości oraz uczniów.

W Sławięcicach zjawiło się 15 drużyn m.in. z Kędzierzyna-Koźla, Nysy, Zawadzkiego czy Jemielnicy. Wszyscy w trzyosobowych zespołach walczyli o nagrody i jak najlepsze miejsca.

Rywalizację otworzył wicestarosta powiatu Józef Gisman. – Wiem, że biorąc udział w tego typu olimpiadach czy konkursach można się dobrze zahartować przed prawdziwym egzaminem i takiego zahartowania i wspaniałej rywalizacji, z której wyniesiecie jak najwięcej wam życzę. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali konkurs - nauczycielom oraz dyrektorowi, wszystkiego dobrego podczas zadań i mam nadzieję, że wyjedziecie z Kędzierzyna-Koźla bogatsi nie tylko o wiedzę, ale również oswoicie się z naszą szkołą i poczujecie jej klimat – powiedział Józef Gisman.

Z ramienia Grupy Azoty ZAK S.A. konkurs otworzył członek zarządu firmy prof. Bolesław Goranczewski.

Kędzierzyn-Koźle jest nadal miastem chemików. Chemia ma też charakter poznawczy, pomaga w rozumieniu świata, nas samych i naszego otoczenia. Warto ją poznawać i rozwijać swoją wiedzę. Tu bardzo duży ukłon w kierunku nauczycieli, bo organizowanie tego typu imprez ma za zadanie rozwijanie pasji i zainteresowania chemią, co może przełożyć się na wasze życie i kariery zawodowe – mówił.

Fotorelacja na FB powiatu.

AL

Chemiczna1.jpeg

Chemiczna2.jpeg

Chemiczna3.jpeg

chemiczna4.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera