Kamera on-line

Koniec szpitala covidowego w Kędzierzynie-Koźlu. Placówka od 1 kwietnia normalnie przyjmuje chorych

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu od piątku 1 kwietnia w całości niecovidowy. Tym samym również oddział dziecięcy będzie normalnie przyjmował małych pacjentów, do wczoraj był oddziałem przeznaczonym tylko dla dzieci z covid. Cały szpital przestaje być placówką hybrydową, jaką był w ostatnich miesiącach. Wracają odwiedziny chorych w wyznaczonych godzinach, rusza likwidacja śluz oraz przebudowa do stanu sprzed epidemii.

- To szczególny moment dla naszej służby zdrowia po wielu miesiącach pracy w warunkach hybrydowych. Od 1 kwietnia zdecydowanie zwiększamy liczbę przyjmowanych pacjentów i ona będzie sukcesywnie rosnąć. Chciałbym podziękować całej załodze szpitala, personelowi, lekarzom, pielęgniarkom, wszystkim, którzy podczas pandemii ratowali chorych i nadal będą to robić, ale już w innych warunkach. I oby tak już pozostało. To były ciężkie dwa lata, które wszyscy zapamiętamy, to były też miesiące trudnych decyzji, podejmowanych pod presją czasu w bardzo szybko zmieniających się okolicznościach – mówił starosta Paweł Masełko.

Wicestarosta Józef Gisman powiedział, że szpital i władze powiatu robiły wszystko, by placówka mogła jak najdłużej pracować w systemie hybrydowym, przyjmując osoby niezakażone. - I to się udawało osiągnąć podczas negocjacji warunków funkcjonowania z wojewodą – podsumował.

- W szpitalu wracają odwiedziny chorych, które będą możliwe we wtorki i czwartki w godz. 15 – 17 oraz w niedzielę od 12 do 15. Pacjenta będą mogły odwiedzić jednorazowo maksymalnie dwie osoby, w tym dzieci. Zgodnie z rozporządzeniem rządowym, na terenie szpitala poruszamy się w maseczkach - mówił dyrektor Jarosław Kończyło.

Jako ostatni 1 kwietnia do normalnego funkcjonowania powraca oddział dziecięcy, który przyjmował małych pacjentów z całego województwa. – To była ogromna praca całego zespołu, ale wiem, że działo się to kosztem dzieci z naszego powiatu, dlatego od 1 kwietnia wracamy dla nich na pełnych obrotach, cieszę się z tego – zaznaczyła dr Danuta Gmyrek, kierownik kozielskiej pediatrii.

Na różnych etapach działalności covidowej szpital od marca 2020 roku przyjął około 2500 chorych, z czego 230 to dzieci.

AL

Konfe.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera