Kamera on-line

Od 10 lat udowadniają, że kierunki techniczne mają wielką przyszłość!

To była jubileuszowa edycja "Potyczek z Techniką" dla ósmoklasistów. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu od 10 lat znakomicie udowadnia, że kierunki techniczne mają wielką przyszłość! Wiedzą to programiści, technicy systemów energii odnawialnej albo mechatronicy, którzy skończyli jeden z kierunków w Azotach.

Szkoła nie tylko świetnie współpracuje z firmami, ale również umiejętnie przygotowuje uczniów do zawodu oraz przyszłych studiów.

- Od początku naszym celem było to, by przekonywać uczniów szkół podstawowych do tego, by nie bali się mierzyć ze szkołą techniczną, stąd pomysł na ten turniej, który sprawdził się, bo wielu uczniów, którzy biorą w nim udział uczy się potem u nas – podkreśliła Maria Staliś, dyrektor ZSTiO.

- To jedna z naszych najlepszych szkół technicznych, która kształci w bardzo dobrych i potrzebnych na rynku pracy kierunkach. Daje przepustkę na dobre studia inżynierskie, ale również samo ukończenie jej umożliwia rozpoczęcie dobrej pracy – mówił starosta Paweł Masełko, który otworzył turniej obok wicestarosty Józefa Gismana.

X edycję konkursu wiedzy technicznej dla uczniów szkół podstawowych "Potyczki z Techniką " wygrała drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego ze Starego Koźla, druga była PSP z Solarni a trzecia PSP 19 z Kędzierzyna-Koźla.

Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe, Petrochemia Blachownia Sp. z o.o., ETP Elektro Sp. z o.o., Jokey Poland Sp. z o.o., Grupa Pekra-Krasny Hurtownia Elektryczna.

Fotorelacja na FB powiatu.

AL

Po1.jpeg

Po2.jpeg

Po3.jpeg

Po4.jpeg

Po5.jpeg

×

Zapisz się do newslettera