Kamera on-line

"To ogromne wsparcie, nie zapomnimy wam tego". Samorządowcy z Kędzierzyna-Koźla na granicy z Ukrainą

To już druga nasza wizyta na granicy z Ukrainą, gdzie starosta Paweł Masełko oraz wicestarosta Józef Gisman przekazali artykuły żywnościowe dla powiatu wyżnickiego. Starosta wyżnicki otrzymał od nas flagę Polski oraz flagę powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego w symbolicznym geście solidarności z walczącymi o wolność Ukraińcami.

- Jestem wam ogromnie wdzięczny, przekażcie proszę podziękowania wszystkim, którzy angażują się w akcje humanitarne na waszym terenie. To dla naszych mieszkańców ogromne wsparcie, nie zapomnimy wam tego. Trwa wojna, ale my mocno wierzymy w zwycięstwo, w to, że wkrótce będziemy budować nowy, wolny kraj – powiedział Mihailo Andriuk, starosta wyżnicki.

Nasz powiat pozostaje w ciągłym kontakcie ze starostą wyżnickim, który ostatnio zabrał również głos podczas sesji Rady Powiatu, łącząc się na żywo. W ubiegłym roku delegacja z Ukrainy gościła w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie mówiono o planach podpisania umowy partnerskiej. Samorząd powiatowy z Kędzierzyna-Koźla koordynuje wiele akcji pomocowych. W ostatnich tygodniach do magazynu na kozielskiej przystani trafiły tony żywności oraz środków higienicznych, ogromna część dzięki partnerom z Niemiec, ale część również dzięki pomocy przedsiębiorców, firm, a także osób prywatnych.

AL

flagi1.jpeg

flagi2.jpeg

flagi3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera