Kamera on-line

Coraz bliżej do spływu pływadeł. Czas na rejestrację załóg!

Przed nami XI edycja Międzynarodowego Spływu Pływadeł rzeką Odrą. Do końca maja w wydziale Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Promocji Starostwa Powiatowego przy ul. Damrota 30 w Kędzierzynie przyjmowane  są zgłoszenia wszystkich tych, którzy zaplanowali swój start w tegorocznym spływie. Czasu nie pozostało zbyt wiele, nie warto też czekać na ostatnią chwilę. Wszelkie szczegóły znajdziemy w regulaminie dołączonym poniżej.  

Finał zaplanowano na 13 czerwca. Tego dnia odbędzie się festyn na kozielskiej wyspie, podczas którego wręczone zostaną nagrody dla autorów najlepszych i najbardziej oryginalnych konstrukcji. Znakomita atmosfera sprawia, że finałowi spływu od lat towarzyszy wielu mieszkańców naszego powiatu, którzy z niecierpliwością wyczekują śmiałków na przystani „Szkwał”. Po wielokilometrowej przeprawie członkom załóg należy się zasłużony odpoczynek, dlatego też na wszystkich czekać będzie wspaniała uczta dla ucha.
Najpierw posłuchamy grupy The Whale - to zespół coverowy tworzony przez doświadczonych muzyków. Pomysł na zespół i samo jego powstanie ma prostą genezę. Grupa często spotykała się we wrocławskich klubach grając covery różnych wykonawców. Któregoś wieczora zagrali kilka utworów Led Zeppelin i Czesława Niemena. Publiczność zareagowała bardzo entuzjastycznie. Niewiele myśląc postanowili zebrać się wspólnie i powołać do życia projekt, który jest dedykowany największym ich zdaniem wykonawcom ubiegłego wieku.
Potem przyjdzie czas na toruński zespół Manchester. Mają za sobą występ na żywo z okazji 50 urodzin Grzegorza Ciechowskiego w studiu im. Agnieszki Osieckiej, gdzie zespół wykonał własne aranżacje utworów Republiki. Rok 2008 przyniósł grupie zwycięstwo na festiwalu TOP Trendy. Przede wszystkim jednak pamiętamy ich z przeboju „Berlin lubi deszcz”, który zagrali podczas ubiegłorocznego festiwalu w Opolu, gdzie zostali wyróżnieni w kategorii Debiut Roku.
Na koniec, jako danie główne na scenie pojawi się TSA. Formacja, której specjalnie przedstawiać nie trzeba. Zespół powstał w 1979 roku w Opolu. "List XX" na szczycie Rockowej Listy Przebojów Programu I Polskiego Radia, "Proceder" - płytą roku, a TSA - zespołem nr 2 - w plebiscycie magazynu "Teraz Rock", nominacja do Fryderyka 2005 i Paszportu Polityki, wznowienie klasycznych albumów oraz udział w festiwalach Top Trendy i Jarocin 2005 - to tylko niektóre dowody na to, że TSA znowu należy do czołówki polskiej sceny muzycznej.
Więcej informacji dotyczących spływu pływadeł znajdziemy pod nr telefonu: 774723175 – Wydział Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Promocji oraz w regulaminie spływu.
Głównym organizatorem Międzynarodowego Spływu Pływadeł jest Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.
Foto z archiwum.
12.jpeg
14.jpeg
10.jpeg
11.jpeg
 
 


 
 
 
 
 
×

Zapisz się do newslettera