Kamera on-line

To ich wyjątkowy dzień. Klasa mundurowa już po ślubowaniu!

Uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu złożyli uroczyste ślubowanie, dołączając do elitarnego grona sławięcickiej placówki, która jako jedyna w powiecie kształci przyszłych strażaków, policjantów albo wojskowych. Wybór będzie należał do młodych kadetów, którzy wiążą swój zawód z mundurem.

- To wyjątkowa chwila nie tylko dla młodzieży, ale również dla rodziców. Przed wami nauka, ale też wiele wyjątkowych chwil związanych z obozami oraz warsztatami w terenie. Żyjemy w czasach, kiedy na sprawy bezpieczeństwa zwraca się szczególną uwagę, obojętnie jaki mundur wybierzecie i jaką pójdziecie potem drogą, już teraz możecie być z siebie dumni, tak jak my wszyscy tu w tej auli, patrząc na was i przeżywając razem z wami ten dzień – mówił wicestarosta Józef Gisman, który wraz z szefami policji, straży pożarnej oraz wojskowego centrum rekrutacji wręczył uczniom akty mianowania na kadetów. Przekazał też gratulacje w imieniu starosty oraz całego zarządu powiatu oraz przewodniczącej rady.

Oficjalną uroczystość po dwóch latach przerwy związanej z pandemią otworzył dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Adam Kania, który powitał wszystkich gości.

W sposób szczególny witam rodziców, którzy są dziś z nami, klasa mundurowa to kierunek wymagający, ale jednocześnie dający lekcje życia, po których znacznie lepiej poradzicie sobie w przyszłym zawodzie – zwrócił się do uczniów Adam Kania.  

Akty mianowania odebrało 69 uczniów klas pierwszych, w tym uczeń z Ukrainy, który wystąpił w mundurze z polską oraz ukraińską flagą narodową. Podczas uroczystości zaprezentowano krótkie filmy z obozów szkoleniowych, gdzie starsi uczniowie pochwalili się tym, jak szlifują swoje umiejętności.

Fotorelacja na FB powiatu.

AL

kadet6.jpeg

kadet2.jpeg

kadet4.jpeg

kadet5.jpeg

kadet1.jpeg

×

Zapisz się do newslettera