Kamera on-line

To największa inwestycja powiatu w opiece społecznej. DPS w Sławięcicach przejdzie remont za 7 mln zł

Rusza największa w historii inwestycja samorządu powiatowego w opiece społecznej – kompleksowy remont Domu Pomocy Społecznej w Sławięcicach. Termomodernizacja kosztować będzie 7 mln zł, z tego aż 4 mln samorząd zdobył z rządowego programu inwestycji strategicznych. Ośrodek jest całodobowym domem dla osób niepełnosprawnych. Teraz zmieni się nie do poznania.

Umowę z wykonawcą robót, firmą inżynierską „ALOG” Gerard Gola, podpisano w starostwie powiatowym. – Po tej inwestycji warunki bytowe osób niepełnosprawnych ulegną znacznej poprawie, ich komfort funkcjonowania zdecydowanie się zmieni. Przygotowanie inwestycji nie było procesem łatwym, dlatego chciałbym podziękować wszystkim, którzy pracowali i nadal pracują nad sfinalizowaniem zadania. Dziękuję wykonawcy i cieszę się, że nasi podopieczni ze Sławięcic będą mieć swój nowy, przyjazny i bezpieczny dom – powiedział starosta Paweł Masełko.

Wicestarosta Józef Gisman podkreślił kompleksowość zaplanowanych robót, a także to, że obiekt będzie nowoczesny, proekologiczny, wyposażony w system paneli fotowoltaicznych oraz inne udogodnienia.

Radości z inwestycji nie ukrywała dyrektorka domu, Ewa Sawicka. – To dla nas na pewno moment przełomowy, cieszymy się bardzo, nasi podopieczni to grupa wspaniałych osób, dla których ten ośrodek to wszystko, co mają. Wkrótce będą mieć dom z prawdziwego zdarzenia, w którym z pewnością będą się dobrze czuć i funkcjonować – mówiła dyrektor Ewa Sawicka.

W oficjalnym podpisaniu umowy wziął również udział Marek Wiza z Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Patryk Kawa, inspektor nadzoru.

W ramach inwestycji zaplanowano wykonanie termoizolacji ścian zewnętrznych i przegród poziomych budynku DPS o pow. użytkowej ok. 2900 m2, wymianę zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej oraz zewnętrzną izolację ścian piwnicznych i fundamentowych wraz z wykonaniem elewacji. Zadanie obejmuje także przebudowę oraz wymianę instalacji: c.o., wod.-kan., instalacji elektrycznej i oświetlenia, montaż klimatyzacji wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej zasilanej panelami PV umieszczonymi na dachu, a także odnowienie okładzin i uzupełnienie ubytków oraz nadzór inwestorski. Etapy drugi oraz trzeci finansowany w całości ze środków własnych powiatu to dostosowanie klatek schodowych DPS do przepisów p.poż. oraz remont wszystkich łazienek i sanitariatów w obiekcie. Termin realizacji przewidziano na końcówkę tego roku.

AL

dom1.jpeg

dom2.jpeg

dom3.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera