Kamera on-line

Magazyn na "Szkwale" nie bedzie już wydawał produktów, tym zajmą się lokalne organizacje / Склад не буде видавати продукти

Najbliższy czwartek 12 maja będzie ostatnim dniem funkcjonowania magazynu dla uchodźców na kozielskim „Szkwale”, w takiej formie jaką znamy. Magazyn zawiesza swoją działalność, co oznacza, że nie będzie już wydawał rzeczy, nadal jednak będzie je przyjmował od darczyńców i rozdysponowywał do lokalnych organizacji zajmujących się pomocą potrzebującym.

Magazyn na przystani „Szkwał” został uruchomiony przez powiat w pierwszych dniach wojny w Ukrainie, przyjął dziesiątki ton żywności, która potem była wydawana uchodźcom, pełnił rolę centrum logistycznego i przeładunkowego. Dzięki współpracy z partnerami z Niemiec żywność oraz niezbędne środki higieniczne trafiły stamtąd specjalnymi transportami na wschodnią granicę. Co ważne, wśród darów były też pilnie potrzebne leki, które przewieziono m.in. do szpitala we Lwowie.

Nasz powiat pozostawał w ciągłym kontakcie z zaprzyjaźnionym powiatem wyżnickim w Ukrainie, gdzie zorganizowano specjalny transport darów wprost na granicę. W ostatnich tygodniach samorząd nawiązał współpracę z siecią Lidl, która zaangażowała się w pomoc, zarówno po stronie polskiej jak i niemieckiej. Powiat współpracował też z Südzucker Polska S.A. oraz przedsiębiorcami i osobami prywatnymi.

W sumie przez ręce wolontariuszy przewinęło się około 50 ton różnego rodzaju produktów. Magazyn został uruchomiony 1 marca.

AL

Magazyn1.jpeg

×

Zapisz się do newslettera