Święto literatury w Kędzierzynie-Koźlu już 2 czerwca

Przed nami Targi Książki nad Odrą, które odbędą się w czwartek 2 czerwca na kozielskim rynku oraz na powiatowej przystani „Szkwał”, skąd wyruszy literacki rejs po Odrze. To będzie dzień pełen atrakcji dla miłośników literatury w każdym wieku. Nasz powiat jest współorganizatorem wydarzenia, a jego pomysłodawcą Miejska Biblioteka Publiczna. Targi zostały objęte patronatem prezydenta miasta oraz marszałka województwa opolskiego.

Plan Targów 2 czerwca, rynek w Koźlu

• godz. 10:00 – Inauguracja Targów

Stoiska wystawców czynne w godz. 10:00-19:00

Program:

godz. 10:15 – Spotkanie z Barbarą Supeł – dla dzieci w wieku przedszkolnym

godz. 11:15 – Literackie warsztaty detektywistyczne z Dariuszem Rekoszem – dla dzieci w wieku szkolnym

godz. 12:15 – Spotkanie z Michałem Zawadką dla młodzieży

godz. 12:45 – inauguracja akcji „PŁYNNE CZYTANIE”

godz. 13:00-14:30 – Spotkanie na statku z Jerzym Zelnikiem (przystań „Szkwał”)

godz. 14:45-16:15 – Spotkanie na statku z Jerzym Zelnikiem (przystań „Szkwał”)

Na statku czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza
(rok 2022 został uchwalony rokiem Romantyzmu Polskiego w 200. rocznicę wydania tomu „Ballady i romanse”)

godz. 16:30 – Spotkanie z Magdaleną Kordel – rynek Koźle

godz. 17:30 – Spotkanie z Antonim Piechniczkiem i Ewą Wachowicz – rynek Koźle

Wydarzenia towarzyszące:

warsztaty dla dzieci,

godz. 13:15-15:00 – Partner wydarzenia: „Kozielskie Stowarzyszenie Twórców” – inauguracja Stowarzyszenia, prezentacja twórczości członków stowarzyszenia.

godz. 15:00 – „Kobiety współcześnie piszące. Co motywuje ich wyobraźnię?” – spotkanie ze Stowarzyszeniem Samowydawcy.pl

stoiska rękodzieła

Oprac. al