Kamera on-line

Zespół Szkół nr 1 stawia na nowy kierunek i podpisuje umowę z firmą budowlaną

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu podpisał porozumienie o współpracy z Zakładem Remontowo-Budowlano-Usługowym „MARABUD” z Kędzierzyna-Koźla, reprezentowanym przez Marka Andrusyszyna. Podpisanie umowy związane jest z wprowadzeniem nowego kierunku kształcenia - technik robót wykończeniowych w budownictwie.

- Nowy kierunek kształcenia przygotuje absolwentów szkoły do wykonywania robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych, takich jak montowania systemów suchej zabudowy, wykonywania robót malarskich, tapeciarskich, posadzkarskich i okładzinowych. Absolwent kierunku będzie również przygotowany do organizacji, kontroli i sporządzania kosztorysów robót wykończeniowych w budownictwie – mówi dyrektor ZS nr 1 Urszula Więcek.

Porozumienie umożliwi wybranym uczniom Zespołu Szkół nr 1 udział w praktykach szkolnych i stażach realizowanych w firmie MARABUD. Umowa umożliwi też organizowanie dla uczniów zajęć tematycznych, a przede wszystkim wykształcenie wykwalifikowanej kadry bardzo poszukiwanej na rynku pracy.

Oprac. al

mar2.jpeg

mar3.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera