Kamera on-line

Wyjątkowy dom wyjątkowych ludzi świętuje 25 lat!

To tu żyją, rozwijają swoje pasje, uczą się od siebie i pracują. Dom Pomocy Społecznej w Sławięcicach ma 25 lat. Został wybudowany jeszcze nim na mapę Polski wróciły samorządy powiatowe. Dziś uroczyście dziękowano wszystkim, którzy przez lata współpracowali z placówką świadczącą całodobową opiekę dla dorosłych osób niepełnosprawnych.

- To miejsce, w którym czujecie się dobrze, bezpiecznie i godnie. To dom szczególny, bo tworzony przez ludzi, którzy żyją pięknie i dla których każdy dzień może być nową inspiracją. My sami uczymy się od was pokory, inaczej patrzymy na świat i uczymy się doceniać to, co mamy – mówiła dyrektor ośrodka Ewa Sawicka. Podziękowała też firmom oraz instytucjom wspierającym.

Najlepsze życzenia dyrekcji, opiekunom oraz podopiecznym przekazali starosta Paweł Masełko oraz wicestarosta Józef Gisman.

- Dziękuję budowniczym domu i  wszystkim podopiecznym. To wy tworzycie to miejsce najlepiej jak potraficie i dziś pokazaliście, że jesteście jego prawdziwymi gospodarzami. Od wejścia czuć tu ciepło, życzliwość, a każdy z was jest uśmiechnięty. I ten uśmiech był tu zawsze. Ale dziś możemy też oglądać waszą twórczość, to czym żyjecie na co dzień, jak się rozwijacie. W imieniu całego zarządu powiatu przekazujemy wam dziś najlepsze życzenia – mówił starosta Paweł Masełko, który osobno zwrócił się do pracowników. – To trudna i wymagająca praca, w którą wkładacie mnóstwo serca, nie każdy byłby w stanie jej sprostać, dlatego przyjmijcie od nas podziękowania – powiedział.

Wicestarosta Józef Gisman wspominał początki domu i to, jak wyglądało jego urządzanie, a także całe prace adaptacyjne. Pierwszym dyrektorem a zarazem budowniczym domu był Andrzej Kowalczyk, który wspominał, że początki były trudne, a cała budowa od podstaw należała do nie lada wyzwań i była eksperymentem, który się udał.

Ośrodek przechodzi właśnie kompleksowy remont. Termomodernizacja kosztować będzie 7 mln zł, z tego aż 4 mln samorząd powiatowy zdobył z rządowego programu inwestycji strategicznych.

AL

Dom1.jpeg

Dom2.jpeg

Dom3.jpeg

Dom4.jpeg

Dom5.jpeg

Dom6.jpeg

×

Zapisz się do newslettera