Kamera on-line

Powiat kędzierzyńsko-kozielski pierwszy na Opolszczyźnie i piąty w kraju. Są wyniki prestiżowego rankingu Związku Powiatów Polskich

Podczas zgromadzenia ogólnego Związku Powiatów Polskich z udziałem samorządowców z całego kraju, podsumowano uroczyście ranking Związku Powiatów Polskich, którego kapituła co roku ocenia i wyłania najbardziej rozwojowe miasta i powiaty w Polsce. Powiat kędzierzyńsko-kozielski znalazł się w nim na piątym miejscu w kraju i pierwszym w województwie opolskim, jako najbardziej rozwojowy powiat na Opolszczyźnie.

Nasza jednostka samorządowa uzyskała ocenę za cały 2021 rok w zasadzie we wszystkich dziedzinach, za które odpowiedzialne jest starostwo powiatowe. Ranking ZPP to jedyne w kraju rzetelnie opracowywane zestawienie, dlatego jest tak oczekiwane przez samorządowców, którzy dzięki niemu mają okazję sprawdzić się na tle innych.

- To swego rodzaju ważna recenzja tego, jak pracuje urząd. Dlatego chciałbym podziękować wszystkim pracownikom starostwa powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. Tak wysokie miejsce motywuje nas bardzo do pracy na przyszłość, ale też do poprawy obszarów, które tego wymagają. Ten ranking pokazuje, w jakim miejscu jesteśmy w kraju, jeśli chodzi o inne samorządy szczebla powiatowego i cieszymy się, że w niełatwym roku nasza praca została dobrze oceniona przez zewnętrznych ekspertów – mówi Paweł Masełko, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, który odebrał wyróżnienie wraz z wicestarostą Józefem Gismanem.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w 6 kategoriach: (1) powiaty do 60 tys. mieszkańców; (2) powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; (3) powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; (4) miasta na prawach powiatu; (5) gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz (6) gminy wiejskie.

Oceniając JST, eksperci ZPP przyznają punkty w ramach wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania informacyjne oraz promocyjne.

Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od realizowanych działań. Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie online i trwa przez cały rok.

Lider rankingu na koniec roku otrzymuje prestiżowy tytuł: Dobry Polski Samorząd. Patronat nad Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów sprawują: Dziennik Warto Wiedzieć, Prawo.pl, Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska oraz Magazyn Gospodarczy RYNEK INWESTYCJI.

Całe zestawienie można znaleźć TU

AL

ran1.jpeg

ran2.jpeg

ran3.jpeg

ran4.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera