Tu się chce grać! Żegluga z nowym kompleksem sportowym dla młodzieży

W Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu otwarto nowoczesne, wielofunkcyjne boisko sportowe dla uczniów. Kosztowało 1 mln zł, a pieniądze samorząd powiatowy zdobył z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Jest to szkoła kompletna, dlatego, że mamy tu nowoczesny internat, dobrą szkołę i do tego od teraz kompleks sportowy z prawdziwego zdarzenia, z którego uczniowie będą zadowoleni. Szkoła pod względem infrastruktury i jak najlepszych warunków do nauki i rozwoju jest w pełni zabezpieczona. Dziękuję zarządowi powiatu, radnym oraz wojewodzie. Dziękuję wszystkim, którzy pracowali przy tym wymagającym projekcie – mówił starosta Paweł Masełko, który otworzył obiekt wraz z wicestarostą Józefem Gismanem oraz przewodniczącą Rady Powiatu Danutą Wróbel.

- Jest mi bardzo miło, że mogę reprezentować pana wojewodę Sławomira Kłosowskiego podczas tej uroczystości, szczególnie ważnej, bo dziś oddajemy do użytku kolejny nowy obiekt dla młodzieży sfinansowany ze środków rządowych, a pan starosta znany jest ze skutecznego sięgania po środki zewnętrzne – zaznaczyła Małgorzata Kałuża-Swoboda, dyrektor Wydziału Infrastruktury i Nieruchomości Urzędu Wojewódzkiego w Opolu.

W ramach inwestycji powstało: boisko do piłki nożnej, boisko do piłki ręcznej, boisko do piłki koszykowej, boisko do piłki siatkowej, boisko do tenisa.

Dyrektor szkoły Agnieszka Kossakowska podziękowała wszystkim zaangażowanym w inwestycję – m.in. projektantowi, wykonawcy, zarządowi powiatu, prezydentowi miasta. – Mam szczęście do dobrych ludzi, cieszę się, że mogliśmy wspólnie pracować i dziś mamy tego wspaniały efekt – powiedziała.

W Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte w Kędzierzynie-Koźlu przebudowano stare zdegradowane boisko asfaltowe na nowe wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej i całkowitej powierzchni 611 metrów kwadratowych  wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego. Wykonane zostały również obiekty małej architektury oraz ciągi dla pieszych i pieszo-jezdne. Teren sportowy ogrodzono, posadowiono piłkochwyt i zainstalowano nowoczesne ekologiczne oświetlenie. Wybudowane zostały również trybuny sportowe.

Komp1.jpeg

Komp2.jpeg