Kamera on-line

Boisko dla każdego w Azotach, intensyfikacja prac na drogach oraz pływadła i dożynki. Paweł Masełko gościem Radia Park

W wywiadzie w Radiu Park starosta powiat mówił m.in. o naborze do szkół, aktualnych inwestycjach oraz tym, co dzieje się na przystani „Szkwał”, gdzie już w ten weekend spływ pływadeł (26.06). Mówił też o dożynkach powiatowo-gminnych, które zorganizowane zostaną 17-go i 18-go września w Zakrzowie. 

- Jeśli chodzi o nabór to mamy ponad 1200 uczniów chętnych, by uczyć się w naszych szkołach, to bardzo dobry wynik, niegasnącym zainteresowaniem cieszą się nasze szkoły techniczne oraz licea. Na topie jest logistyka i spedycja, to kierunki, które cieszyły się szczególnym zainteresowaniem. Ale tak naprawdę oferta jest tak szeroka, że każdy znajdzie tu kierunek odpowiedni dla siebie – zaznaczył starosta Paweł Masełko.

Wśród inwestycji oświatowych starosta mówił o kolejnym boisku, które jest teraz na etapie odbiorów technicznych. – To boisko na terenie ZSTiO w Azotach, będzie nie tylko dla uczniów, ale ono będzie obiektem otwartym również dla pozostałych mieszkańców, czynne dla każdego – sprecyzował.

Paweł Masełko omówił wiele kluczowych inwestycji drogowych. – Wkrótce finał prac na Piotra Skargi w Kędzierzynie, ruszyły roboty w Bierawie, wiem, że to oczekiwany remont, a teraz przygotowujemy się do remontu ulicy Spacerowej, planujemy przetarg na jesień, samo dofinansowanie na Spacerową to ponad 3 mln zł, jakie zdobyliśmy z programu zewnętrznego. Poza tym wyłaniamy wykonawcę na remont ulicy 1 Maja, ruszymy z modernizacją tego odcinka w lipcu – powiedział.

Starosta zapowiedział również dożynki powiatowo-gminne, które odbędą się 17-18 września w Zakrzowie. – Organizujemy je wspólnie z gminami za co dziękuję wójtom, dopinamy szczegóły, program będzie atrakcyjny i każdy znajdzie tam coś dla siebie, wkrótce plakat i szczegóły – mówił Paweł Masełko.

Całego wywiadu można posłuchać TU

AL

starosta_2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera