Kamera on-line

Odra połączyła samorządy i śmiałków z dwóch województw

Za nami kultowy już spływ pływadeł, który rozpoczął się w Raciborzu i miał swój finał w niedzielne popołudnie na kozielskiej przystani „Szkwał”. Tegoroczny spływ odbył się pod hasłem: Oprócz daru do spływania, mamy pociąg do czytania!. Nie brakowało oryginalnych konstrukcji, a wiele z nich płynęła mając przeróżne akcenty związane z czytaniem. Nowością była prawdziwa księgarnia na wodzie. Podczas spływu w miejscowości Turze Beata i Dariusz z Kędzierzyna-Koźla powiedzieli sobie...TAK, w ten sposób przeszli do historii jako pierwsza para, która wzięła ślub na wodzie podczas tej imprezy. Po wyjściu z łodzi, gdzie zaaranżowano całe wydarzenie czekał na nich tłum gości, zagrano marsz Mendelsona, a imprezie i gratulacjom nie było końca. Dariusz jest absolwentem Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Koźlu.

Wszystkim podczas finału w Koźlu dziękował starosta Paweł Masełko. – To była przyjemność was oglądać i dopingować, zmagaliście się z niskim poziomem rzeki, z różnymi awariami, dlatego była to dla was i przygoda i wyzwanie. Gorące oklaski i podziękowania ze strony naszych mieszkańców są tu chyba najlepszą nagrodą. Gratulacje dla zwycięzców, jesteście przykładem kreatywności i świetnego organizacyjnego przygotowania. Dziękuję też współorganizatorom spływu, Odra po raz kolejny połączyła samorządy różnego szczebla, będziemy robić wszystko, by jak najlepiej wykorzystywać jej potencjał i rozwijać naszą przystań – mówił Paweł Masełko.

W imieniu prezydenta miasta Sabiny Nowosielskiej dziękował przewodniczący Rady Miasta Ireneusz Wiśniewski, który był komandorem spływu. – Mamy tu jednostkę, która wykorzystała energię ze słońca i napędzana w ten sposób dotarła do nas, to świetny przykład na to jak można wykorzystywać energię odnawialną do różnych zastosowań. W mieście i powiecie dzieje się tak już od długiego czasu, gdzie nasze obiekty, drogi i oświetlenie funkcjonuje w sporej mierze w ten właśnie sposób – zaznaczył.

W imieniu marszałka Andrzeja Buły i samorządu województwa opolskiego garść ciepłych słów w stronę pomysłodawcy spływu Bronisława Piróga, przekazał Robert Węgrzyn. – Dziękujemy ci bardzo serdecznie, jesteś prawdziwym mentorem spływu już od 23 lat, potrafisz zmobilizować załogi, poderwać do działania i myślę, że podczas spływu na wodzie bez ciebie i twojego zaangażowania nic by się tu nie udało. Podziękowania i gratulacje – powiedział Robert Węgrzyn.

Do Kędzierzyna-Koźla przyjechał też Dawid Wacławczyk, wiceprezydent Raciborza oraz samorządowcy z województwa śląskiego, które było partnerem wydarzenia.

Nagrody pieniężne otrzymały najlepsze – zdaniem jury – załogi pływadeł. W tym roku pływadłem nr 1 była konstrukcja nawiązująca do Władcy Pierścieni. Ale z kozielskiej wyspy z nagrodami wyjechali także m.in. Flinstonowie, załoga statku piratów i Akademia Pana Kleksa.

Nagrody pieniężne w specjalnym konkursie dla mieszkańców ufundowała Kapadora, która otworzyła w kwietniu zakład recyklingu tworzyw i produkcji paliw alternatywnych w Kędzierzynie-Koźlu.

AL

ply1.jpeg

ply3.jpeg

ply6.jpeg

slub.jpeg

ply4.jpeg

ply2.jpeg

ply5.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera