Kamera on-line

Czas na nowe parkingi przy Harcerskiej

Prace prowadzone przez Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski na ul. Harcerskiej w Kędzierzynie-Koźlu realizowane są zgodnie z harmonogramem i wcześniejszymi ustaleniami. W części położona została nowa nawierzchnia, w całości wymieniono krawężniki. Prace związane z nawierzchnią zostaną dokończone po robotach związanych z wymianą kanalizacji deszczowej. Teraz nadszedł czas na budowę nowych miejsc parkingowych. Będą  utworzone w rejonie obydwu przychodni  – powiatowej przychodni lekarskiej i niepublicznym zakładzie opieki zdrowotnej. Powstaną tam 84 miejsca do parkowania. W tym rejonie wykonany zostanie także remont chodników. Pobocza po obu stronach ulicy są często zatłoczone przez parkujące samochody ale już wkrótce zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami Zarządu Powiatu sytuacja ta ulegnie znaczącej poprawie. Zakończenie wszystkich prac nastąpi na przełomie sierpnia i września tego roku.   

Na najbliższej sesji Rady Powiatu uruchomione zostaną środki na dokończenie inwestycji w kwocie 250 tys. zł.  Oprócz tego na ul. Stalmacha Powiat sfinansował wymianę krawężników, dokonano też remontu chodnika.  Całość inwestycji w znaczący sposób usprawni komunikację w tym rejonie, ułatwi także kierowcom zaparkowanie samochodu w tej często zatłoczonej części miasta. Koszt położenia samej tylko nawierzchni na Harcerskiej wyniósł ponad 302 tys. zł. Łącznie prace realizowane przez Powiat wraz z nowymi miejscami parkingowymi pochłoną ponad pół miliona złotych.    
Długofalowa koncepcja Zarządu Powiatu przewiduje zwiększenie liczby parkingów i miejsc do parkowania na terenie miasta i podległych gmin.
 
Na zdjęciu robotnicy kładą nową nawierzchnię na ul. Harcerskiej
1.jpeg
 
 
×

Zapisz się do newslettera